رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

۱۵۰ دوره آموزشی توسط هلال‌احمر بروجرد برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵۰ دوره آموزشی توسط هلال‌احمر بروجرد برگزار شد

۱۵۰ دوره آموزشی توسط هلال‌احمر بروجرد برگزار شد

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر بروجرد گفت: ۱۵۰ دوره آموزش ۳۵ ساعته در حوزه آموزش و پژوهش هلال‌احمر در این شهرستان این دوره‌های آموزشی با شرکت ۲۳۵۰ نفر از خواهران و ۹۸۷ نفر برادران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمد کرمی در آئین دیدار اعضای این سازمان با امام جمعه این شهرستان اظهار داشت: نام جمعیت هلال‌احمر با ایثار، صبر و از خود گذشتگی گره خورده است.

وی با اشاره به رسالت مهم جمعیت هلال‌احمر، افزود: کارکنان، اعضاء افتخاری و شورای اجرایی جمعیت هلال‌احمر به خود می‌بالند که در سخت‌ترین شرایط و بحرانی‌ترین لحظات در کنار هم‌نوعان و هم‌وطنان خود آماده به خدمت‌رسانی بوده و برای آسایش و رفاه آنان از آرامش خود چشم می‌پوشند.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر بروجرد، حضور در جمعیت هلال‌احمر را افتخار بزرگ دانست و بیان کرد: هنگامی که سخن از مفاهیمی ارزشمندی نظیر ایثار، از خود گذشتگی و مهربانی به میان می آید بدون تردید نام جمعیت هلال‌احمر و رادمردان و شیر زنان آن به ذهن متواتر می‌شود.

وی با بیان این‌که جمعیت هلال‌احمر به عنوان یکی از مؤثرترین سازمان‌های ملی مورد توجه نهادهای بین‌المللی به‌ویژه فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمرقرار دارد، عنوان کرد: این جمعیت توانسته است بر اساس اصول ذاتی و با سرلوحه قرار دادن تعالیم انسان‌ساز و الهی در دین اسلام و همسو با سیاست‌های عالی نظام اسلامی تلاشی در خور تحسین در جهت تحقق اهداف چهارگانه جمعیت هلال‌احمر انجام دهد.

کرمی با تشریح مهم‌ترین اهداف جمعیت هلال‌احمر، خاطرنشان کرد: تأمین احترام انسان‌ها، پوشش برقراری دوستی و تفاهم میان ملت‌ها و صلح پایدار، تلاش برای تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها مهم‌ترین اهداف تشکیل جمعیت هلال‌احمر در کشور است.

وی تصریح کرد: واحدهای تابعه جمعیت هلال‌احمر عبارتند از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، سازمان داوطلبان، سازمان جوانان، مرکز پزشکی حج و زیارت، سازمان تدارکات پزشکی، معاونت بهداشت و درمان توان بخشی، مجتمع دارویی ودر مانی هلال‌احمر و مؤسسه آموزش علمی و کاربردی و آموزش و پژوهش هلال‌احمر است.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر بروجرد با اشاره به فعالیت کارآمد برخی واحدهای تابعه سازمان هلال‌احمر در شهرستان بروجرد، اظهار داشت: سازمان امداد و نجات، سازمان جوانان، سازمان داوطلبان و آموزش و پژوهش با همت و توان جوانان سخت کوش آن شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

وی با محکوم کردن حمله عربستان به یمن، افزود: جمعیت هلال‌احمر از مجامع بین‌المللی به‌ویژه صلیب سرخ و سازمان ملل خواستار رسیدگی به این موضوع و بازگشایی مرزهای این کشور به منظور ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم بی‌دفاع یمن است.

کرمی با تشریح عملکرد پایگاه‌های امداد جاده ای این شهرستان، بیان کرد: شهرستان بروجرد با دارا بودن سه پایگاه جاده‌ای زالیان، اشترینان و سلمان و حضور جوانان جمعیت هلال‌احمر در این پایگاه‌ها در سال گذشته در 74 فقره تصادف حضور یافته و نسبت به ارائه خدمات امدادی انجام وظیفه کرده‌اند.

وی با بیان این‌که این تصادفات منجر به  مرگ 14 نفر، مجروح شدن 29 نفر شده است، عنوان کرد: بیش از 21 مورد رهاسازی و 33 مورد اطفاءحریق توسط نیروهای این جمعیت در پایگاه‌های مستقرجاده‌ای انجام شده است.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر بروجرد از برگزاری 150 دوره آموزش 35 ساعته در حوزه آموزش و پژوهش در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این دوره‌های آموزشی با شرکت 2350 نفر از خواهران و 987 نفر برادران در محل هلال‌احمر، مدارس، روستاها،‌ دانشگاه‌ها، کارخانجات، مساجد و پایگاه‌های مقاومت برگزار شد.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط هلال‌احمر بروجرد، گفت: اهداءخون، ‌برگزاری جلسات کارگروه تخصص همگانی، برگزاری بیش از 11 مانور امداد و نجات و توصیه‌های ایمنی هنگام بروز حوادث، پناه‌گیری و خروج در هنگام زمین لرزه و انتقال و حمل مصدوم در روستاهای مختلف و مدارس، برگزاری مانورهای تخصصی برای کارکنان سازمان بخشی از فعالیت‌های این سازمان در سال گذشته بوده است.

کرمی افزود: هلال‌احمر بروجرد با بهره‌گیری از حضور جوانان داوطلب توانمند بوده است.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام خدمت شما اینجانب بسیار مشتاقم که عضو این... اناهیتا ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ ۲۲:۲۶

اناهیتا
با سلام خدمت شما اینجانب بسیار مشتاقم که عضو این سازمان شوم تا بتوانم کمکی کوچک به مردمم و ملتم انجام دهم البته اگر قابل باشم
-2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ ۲۲:۲۶