رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

۱۵۹۰ شغل در شهرستان پلدختر ایجاد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵۹۰ شغل در شهرستان پلدختر ایجاد می‌شود

۱۵۹۰ شغل در شهرستان پلدختر ایجاد می‌شود

فرماندار پلدختر گفت: ۱۵۹۰ شغل تا پایان سال ۹۵ در شهرستان پلدختر ایجاد می‌شود.

نورالدین درمنان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر در رابطه با ایجاد اشتغال در شهرستان پلدختر اظهار داشت: بر اساس سند اشتغال حدود 253 میلیارد و 600 میلیون تومان برای ایجاد هزار و 590 شغل در این شهرستان پیش‌بینی‌شده است.

وی بابیان اینکه سهم هر دستگاه اجرایی برای ایجاد اشتغال مشخص‌شده است، افزود: اشتغال‌زایی در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات انجام می‌شود و تلاش بر این است تا بیشتر از این تعداد اشتغال‌زایی انجام شود.

فرماندار پلدختر در رابطه با وضعیت واحدهای تولیدی شهرستان پلدختر، عنوان کرد: در سطح شهرستان پلدختر 28 واحد تولیدی وجود دارد که هم‌اکنون 18 واحد فعال و 10 واحد دیگر تعطیل یا نیمه تعطیل است.

وی ضعف مدیریت، معوقه بانکی، عدم بازپرداخت آب، برق و گاز را مهم‌ترین مشکل واحدهای تولیدی این شهرستان برشمرد و بیان کرد: برای احیاء واحدهایی که توجیه اقتصادی دارند اقدمتی در حال انجام است تا بتوانیم موانع و مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم.

درمنان به برنامه‌های حوزه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در پلدختر در بخش‌های مختلفی مانند کشاورزی، صنعت، خدمات و توسعه روستایی دنبال می‌شود.

وی عمده‌ترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در این شهرستان را تولید کاغذ از آهک هیدراته و راه‌اندازی کارخانه سیمان در این شهرستان دانست و عنوان کرد: با شناسایی و رفع موانع، اجرای کارخانه سیمان تسریع می‌شود.