رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

۱۵ مدرسه بروجرد در طرح هجرت تجهیز و بازسازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵ مدرسه بروجرد در طرح هجرت تجهیز و بازسازی شد

۱۵ مدرسه بروجرد در طرح هجرت تجهیز و بازسازی شد

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: ۱۵ مدرسه در بروجرد از طریق طرح هجرت در معاونت توسعه و پشتیبانی تعمیرات اساسی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، جمشید ابوالفتحی عصر روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: اردوی یک روزه بروجردگردی برای نخستین بار در استان لرستان با حضور بیش از 300 تن از دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در دو روز در سطح شهرستان بروجرد برگزار شد.

وی از موفقیت دانش‌آموز بروجردی در کسب رتبه دوم کشور در المپیاد علمی کاربردی خبر داد و افزود: برای نخستین بار در استان لرستان یکی از دانش آموزان بروجردی موفق به کسب رتبه دوم کشور و رتبه نخست استان در المپیاد علمی کاربردی شده است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد به موفقیت دانش‌آموزان بروجردی در آزمون سراسری سال جاری اشاره و بیان کرد: با توجه به افت محسوسی که سال گذشته دانش‌آموزان بروجردی در آزمون سراسری داشتند، برنامه‌ریزی‌ها به منظور جبران این افت با جدیت در معاونت آموزشی این اداره انجام شده و پس از اخذ تصمیمات لازم و برگزاری کلاس‌های کنکور در مدارس مختلف در سال جاری موفق به جبران افت تحصیلی دانش‌آموزان شدیم.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان بروجردی تاکنون موفق به اخذ 22 رتبه زیر 1000 شده‌اند که این خود نشان دهنده رشد 200 درصدی سطح آن‌ها در مقایسه با سال گذشته تحصیلی است.

ابوالفتحی از برگزاری بیش از 50 کلاس آموزشی ویژه کنکور سراسری برای تقویت پایه‌های آموزشی دانش آموزان به منظور شرکت در آزمون سراسری سال آینده خبر داد و گفت: به این منظور جلسات متعددی با مدیران مدارس و مربیان آموزشی برگزار شده است تا بتوان سطح علمی دانش‌آموزان در آزمون سراسری سال آینده را ارتقاء بخشید.

وی از برگزاری مراسم ویژه پروژه مهر در مدرسه 68 دانش‌آموز شهید در مهر ماه سال جاری خبر داد و افزود: به پیشنهاد اعضای این شورا مراسم ویژه پروژه مهر با حضور مسئولان در روز نخست بازگشایی مدارس در این مدرسه که یادگار شهدای دانش‌آموز حمله موشکی است، برگزار می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد با بیان این‌که اردوگاه فیال بروجرد در حال تخریب است و نیاز به بازسازی دارد، اظهار داشت: این اردوگاه نخستین اردوگاه دانش‌آموزی غرب کشور است که در سال 1313 احداث شده و نیازمند تعمیر و بازسازی است که ضرورت دارد از محل ماده 180 اعتباری بیش از 250 میلیون تومان تخصیص یابد.

وی با بیان این‌که هم اینک تنها هنرستان استاندارد شهرستان بروجرد هنرستان چرخ کار است، گفت: این هنرستان دانشجویان بسیاری از نقاط مختلف کشور داشته و با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر هدایت دانش‌آموزان به سمت و سوی آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای ضرورت دارد، این مرکز نیز توسعه یابد.