رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

۱۷ میلیون دلار محصولات کشاورزی لرستان امسال صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۷ میلیون دلار محصولات کشاورزی لرستان امسال صادر شد

۱۷ میلیون دلار محصولات کشاورزی لرستان امسال صادر شد

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خرم آباد گفت: کل صادرات استان در حوزه محصولات کشاورزی طی امسال ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، حسین خدیش روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان لرستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار داشت: طی سال گذشته شش میلیارد و 500 میلیون دلار محصولات کشاورزی به خارج از کشور صادر شده که سهم لرستان از این میزان صادرات تنها 14 میلیون دلار بوده است.

وی به افزایش میزان صادرات استان طی امسال نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: کل صادرات استان در حوزه محصولات کشاورزی طی امسال 17 میلیون و 300 هزار دلار بوده است که عمده این صادرات مربوط به دام زنده بوده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خرم آباد با اشاره به اینکه در کشور روسیه اتفاقی رخ داد که سبب به وجود آمدن یک خلا در این کشور شد که ما نتوانستیم بازار آن کشور را اشباع کنیم در حالی که مازاد داشتیم.

وی افزود: در مسئله استاندارد محصولات کشاورزی باید از مصرف سموم و کودهای شیمیایی به شدت پرهیز کنیم و از طرفی مواد مغذی آن‌ها را بالا ببریم.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خرم آباد عنوان کرد: بنابراین در راستای این مورد طرحی را آماده کرده‌ایم که در جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی مطرح شده و انتظار داریم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این مورد به ما کمک کنند.

وی بیان کرد: ما نمی‌توانیم در جلسات و نشست و برخواست‌ها مشکل صادرات را حل کنیم بلکه همه برنامه‌های ما در بخش‌های  صنعت کشاورزی و دیگر برنامه‌ها باید طی یک برنامه باشد.

خدیش تصریح کرد: انتظار داریم بخش‌های مختلف بخصوص سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی  همکاری کنند که ما بتوانیم طرحی جامع برای صادرات محصولات کشاورزی داشته باشیم.