جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

۱۸۰ مصوبه کارگروه ستاد تسهیل در استان لرستان اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۸۰ مصوبه کارگروه ستاد تسهیل در استان لرستان اجرایی شد

۱۸۰ مصوبه کارگروه ستاد تسهیل در استان لرستان اجرایی شد

معاون استاندار لرستان گفت: ۶۵ جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با ۳۴۹ مصوبه طی امسال در استان لرستان برگزار و حدود ۱۸۰ مصوبه اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد مهرداد غضنفری ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوبه مجلس است که برای رفع موانع موجود در تولید کشور ابلاغ‌شده است.

وی افزود: 65 جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با 349 مصوبه طی امسال در استان لرستان برگزارشد و حدود 180 مصوبه اجرایی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان عنوان کرد: 16 درصد مشکلات واحدها مربوط به عدم پیگیری متقاضی است، چهار درصد مربوط به تعلل دستگاه‌های اجرایی و 28 درصد نیز در دست اقدام است.

وی بیان کرد: خروجی کارگروه بسیار مثبت بوده به‌طوری‌که 296 میلیارد تومان درزمینهٔ رونق تولید پرداخت‌شده که استان لرستان در کشور رتبه اول را کسب کرده است.

غضنفری تصریح کرد: دلایل مختلفی ازجمله اینکه الزامات موردنیاز را متقاضیان در این  زمان به بانک ارائه نمی‌دهند و مشکلات بررسی‌های کارشناسی را داریم که بر این اساس مهلت 20 روزه به بانک‌ها داده‌شده تا در این 20 روز پرونده‌های ارجاعی از ستاد را تعیین تکلیف کنند.

وی خاطرنشان کرد: از بعضی ارگان‌ها به‌ویژه در حوزه‌های مربوط به امور کارگری  انتظار می‌رود به کارهایشان سرعت دهند و به بعضی بانک‌ها که کارشناسی و تحلیل ارزیابی امورشان به‌کندی صورت می‌گیرد تذکرات  لازم در این زمینه داده شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: برنامه داریم تا همانند سال گذشته که 1.6 دهم درصد کاهش نرخ بیکاری داشتیم درصد بیکاری در استان کاهش یابد، همه این تسهیلات در جهت اشتغال‌زایی است که به‌طورقطع خروجی آن کاهش بیکاری خواهد بود.