رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

۱۸۴۱ پروژه نیمه تمام در استان لرستان وجود دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۸۴۱ پروژه نیمه تمام در استان لرستان وجود دارد

۱۸۴۱ پروژه نیمه تمام در استان لرستان وجود دارد

استاندار لرستان گفت: ۱۸۴۱ پروژه نیمه تمام در استان لرستان وجود دارد که با احتساب پروژه‌های ملی استان ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در جمع خبرنگارن اظهار اشت: در استان لرستان حدود هزار و 841 پروژه نیمه تمام وجود دارد که برای اتمام این پروژه‌ها به علاوه پروژه‌های ملی استان، حدود هفت هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: با توجه به اعتباری که می‌گیریم 12 سال طول می‌کشد تا دولت این پروژه‌ها را به اتمام برساند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه نمی‌توانیم ادعای توسعه داشته باشیم ولی پروژه‌ای را شروع نکنیم، عنوان کرد: سالیانه ممکن است 25 تا 30 درصد به این پروژه‌ها افزوده شود بنابر این تنها راه حل موضوع با توجه به ابلاغ و قانونی که مجلس تصویب کرده است، مشارکت مردم جهت به اتمام رساندن پروژه‌ها است.

وی بیان کرد: در این راستا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده که  لیست پروژه‌هایی که قابل واگذاری به بخش خصوصی است را اعلام کنند که در حال حاضر تعدادی از دستگاه‌ها لیست پرژه‌هایشان را اعلام کردند.

بازوند تصریح کرد: با توجه به شرایط خوبی که وجود دارد اعلام می‌کنیم کسانی که قادر به اتمام این پروژه‌ها هستند برای سرمایه‌گذاری ورود کنند و سودشان لحاظ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برخی دستگاه‌های استان هنوز پروژه‌هایشان را اعلام نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: اخیرا فرمی را تهیه کرده تا دستگاه‌های اجرایی علت اینکه پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار نمی‌کند را به ما اعلام کنند.

استاندار لرستان گفت: مدیران موظف هستند علت عدم واگذاری پروژه‌ها را به بخش خصوصی ظرف یک هفته به ما اعلام کنند؛ از مدیران انتظار می‌رود در مقابل این واگذاری به بخش خصوصی مقاومت نکنند، اگر بنا باشد مقاومت کنند ضرر می‌کنیم چون استان‌های دیگر از این شرایط استفاده می‌کنند و سرمایه‌گذاران به استان‌هایی دیگر می‌روند بنابراین باید از این فرصت استفاده کرد.

وی اظهار داشت: یکی از بندهای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز ورود مردم در پروژه‌ها است و در توسعه استان مشارکت کنند.

بازوند در راستای حریم قلعه فلک الافلاک، افزود: هیچ ساخت‌و‌سازی در حریم قلعه صورت نمی‌گیرد، ساختمان سرباز خانه قدیم که این ساختمان قبلا دانشگاه بود بحثی را مطرح کردند برای موزه مردم شاسی و اخیرا نیز سرمایه‌گذار خارجی تمایل پیدا کرده که این ساختمان را تبدیل به هتل کند ما نیز با این موضوع موافقت داریم و با ایجاد هتل هیچ مشکلی برای ثبت جهانی قلعه فلک الافلاکی ایجاد نمی‌شود.

وی در زمینه موزه مردم‌شناسی، عنوان کرد: موزه مردم‌شناسی در مهمانسرای فعلی ارتش که در حال تملک است لحاظ شده است.

استاندار لرستان بیان کرد: ساختمان استانداری پیشرفت خوبی دارد و برنامه داریم ظرف مدت دو سال این ساختمان ساخته شود.