جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

۱۸۴ روستای استان لرستان آب‌رسانی می‌شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۸۴ روستای استان لرستان آب‌رسانی می‌شود‌

۱۸۴ روستای استان لرستان آب‌رسانی می‌شود‌

مدیرعامل ‌آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: ۱۸۴ روستای استان لرستان تا پایان سال ۹۶ آب‌رسانی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علیرضا کاکاوند عصر امروز در حاشیه افتتاح آب‌رسانی 24 روستای استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز نخستین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی حوزه آب و فاضلاب روستایی استان از طریق ویدئو کنفرانس توسط معاون رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.

وی به افتتاح 10 پروژه در قالب 24 روستا اشاره کرد و افزود: امروز با افتتاح این پروژه‌ها برای 4 هزار و 250  نفر آب‌رسانی انجام‌شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان در رابطه با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه آب و فاضلاب روستایی عنوان کرد: 48 پروژه اقتصاد مقاومتی در قالب 184 روستا تعریف‌شده که امروز نیز فاز نخست این پروژها به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه امسال در دهه فجر آب‌رسانی 77 روستا به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: تا پایان سال مالی 95 نیز مابقی روستای تعریف‌شده از نعمت آب بهره‌مند می‌شوند. شاخص بهره‌مندی آب روستایی استان هم‌اکنون 81 درصد است که با اتمام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی این شاخص به 85 درصد افزایش می‌یابد.

کاکاوند بابیان اینکه در سال‌های گذشته حدود 250 روستا با تانکر آب‌رسانی می‌شد افزود: با توجه به نزولات جوی و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اکنون تنها 15 روستا با تانکر آب‌رسانی می‌شود که امیدواریم روزی برسد که هیچ روستایی با تانکر آب‌رسانی نشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان روستاهای تحت پوشش شبکه آب را هزار و 377 روستا  با جمعیت هزار و 660 نفر برشمرد و عنوان کرد: حدود 95 درصد جمعیت روستایی استان آب‌رسانی شده اما جمعیت تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب 65 درصد است و مابقی تحت پوشش این شرکت نیستند که باید گفت عمده مشکلات بهداشتی ناشی از روستاهایی است که تحت پوشش نیستند بنابراین از مردم این روستاها درخواست می‌شود تا تحت پوشش این شرکت قرار گیرند و بتوانیم خدمات کمی و کیفی مستمری ارائه دهیم.