جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

۱۸ واحد آموزشی در بروجرد احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۸ واحد آموزشی در بروجرد احداث می‌شود

۱۸ واحد آموزشی در بروجرد احداث می‌شود

رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس بروجرد گفت: ۱۵ پروژه خیر ساز و ۳ پروژه مشارکتی از محل اعتبارات ملی و استانی و درمجموع ۲۶ پروژه در این شهرستان بااعتباری معادل ۱۴ میلیارد تومان در دست احداث است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، عیسی هاشمی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان اظهار داشت: 25 درصد از جمعیت کل دانش آموزان استان لرستان در شهرستان بروجرد مشغول به تحصیل هستند اما بااین‌وجود اعتبارات تخصیص‌یافته به فضاهای آموزشی پاسخگوی نیاز این شهرستان نیست.

وی بابیان اینکه در حال حاضر 450 کلاس درس در این شهرستان غیر مقاوم بوده و نیازمند بازسازی و تجهیز است، افزود: به‌رغم تلاش‌های انجام‌شده در راستای اصلاح شاخصه‌های اعتباری که ایراد اساسی در عدم تخصیص اعتبار به این بخش بوده اعتبارات لازم به‌صورت کامل تخصیص نیافته و حق شهرستان بروجرد در این زمینه نادیده گرفته‌شده است.

رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس بروجرد بیان کرد: باوجود اصلاح شاخصه‌های اعتباری هنوز هم اعتبارات دریافتی شهرهای کوچک استان لرستان از شهرستان بروجرد بیشتر است بنابراین انتظار می‌رود با همکار مسئولان مرتبط حق این شهرستان به‌درستی دریافت شود.

وی با اشاره به احداث 15 واحد آموزشی توسط یکی از خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان بروجرد عنوان کرد: از این تعداد پروژه عملیات هفت مدرسه آغازشده و مدارس دیگر هم با همکاری این خیر مدرسه‌ساز در دست احداث است.

هاشمی خاطرنشان کرد: 15 پروژه خیر ساز و 3 پروژه مشارکتی از محل اعتبارات ملی و استانی و درمجموع 18 پروژه در این شهرستان بااعتباری معادل 14 میلیارد تومان در دست احداث است.

وی گفت: در ابتدای سال تحصیل جدید نیز دو پروژه مدرسه سایت مسکن مهر و پروژه مدرسه مصلی نژاد شهرستان بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد و آماده حضور دانش آموزان خواهد بود.

رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس بروجرد بیان کرد: 26 پروژه مشارکتی و خیر ساز در شهرستان بروجرد وجود دارد که این تعداد از مدارس درمجموع با 152 کلاس درس در وسعت 22 هزار مترمربع ساخته می‌شود.