رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی لرستان جذب بنگاه‌های اقتصادی شدند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی لرستان جذب بنگاه‌های اقتصادی شدند‌

۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی لرستان جذب بنگاه‌های اقتصادی شدند‌

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان به بنگاه‌های اقتصادی معرفی و مشغول به کارشده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی آشتاب روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد، به روند برگزاری طرح کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در رابطه با روند برگزاری طرح کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی 200 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان به بنگاه‌های اقتصادی معرفی و مشغول به کار شده‌اند.

وی افزود: مهم‌ترین هدف طرح کارورزی دانشگاهی ارتقاء مهارتی فارغ‌التحصیلان است که یکی از خلأها و ایرادات اصلی بر نیروی کار استان لرستان نداشتن مهارت در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که با اجرای این طرح می‌توان  خلأ موجود را پر کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بابیان اینکه در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان 12 ماه در بنگاه‌های اقتصادی مشغول به کار می‌شوند، عنوان کرد:  میزان حقوق پرداختی به این نیروها 400 هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد از مبلغ پرداختی به  فارغ‌التحصیلان کارورز از سوی وزارت تعاون پرداخت می‌شود، بیان کرد: همچنین 50 درصد دیگر توسط واحد پذیرنده که مجریان طرح‌های اقتصادی هستند پرداخت می‌شود.

آشتاب گفت: فارغ‌التحصیلان کارورز از بیمه حوادث برخوردار بوده و مشمول قانون کار نیستند تا از این طریق در راستای جذب و به‌کارگیری آن‌ها اطمینان خاطری برای کارفرما به وجود آید.

وی تصریح کرد: استان لرستان از موفق‌ترین استان‌هایی است که توانسته بیشترین نفرات را در بحث فعالیت کارورزان در واحدهای پذیرنده جذب کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: از بین تمام استان‌های کشور تنها استان لرستان و گلستان توانسته‌اند بیشترین سهمی که در این زمینه برای آن‌ها اختصاص داده‌شده را جذب کنند.

آشتاب گفت: طبق قانونی که در برنامه ششم توسعه مصوب شده است، کارفرمایانی که از نیروی کار جوان دانشگاهی استفاده کنند دو سال از معافیت بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.