سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

۲۰۰ هکتار از اراضی خرم‌آباد رفع تصرف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰ هکتار از اراضی خرم‌آباد رفع تصرف شد

۲۰۰ هکتار از اراضی خرم‌آباد رفع تصرف شد

شهردار خرم‌آباد گفت: ۲۰۰ هکتار از اراضی منطقه پشته حسین‌آباد خرم‌آباد رفع تصرف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پیگیری‌های شهرداری، همکاری دادستان خرم‌آباد، اداره کل منابع طبیعی استان و اداره کل راه و شهرسازی حدود 200 هکتار از اراضی منابع ملی منطقه پشته حسین‌آباد در شهر خرم‌آباد رفع تصرف شد.

وی افزود: متأسفانه برخی با سوءاستفاده از بلااستفاده بودن این اراضی اقدام به خرید و فروش و ساخت‌وساز غیرقانونی در این منطقه کرده بودند که با دستور دادستان خرم‌آباد این اراضی رفع تصرف شد.

شهردار خرم‌آباد با بیان اینکه این اقدام با استفاده از امکانات لجستیکی شهرداری و همکاری نیروی انتظامی انجام‌شده است، عنوان کرد: بلافاصله عملیات احداث خیابان 16 متری کمربندی پشته حسین‌آباد آغاز شد که این امر سبب استقبال شهروندان این منطقه شد.

وی بیان کرد: بخش زیادی از این اراضی تا پایان سال 94 زیر کشت گونه‌های مختلف درخت می‌رود و در سال آینده نیز کار احداث بوستان بزرگ جنوب شهر در این منطقه شروع می‌شود.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: با توجه به اینکه محله پشته حسین‌آباد فاقد هرگونه فضای سبز بود با این اقدام صاحب یک پارک بزرگ می‌شود که با وجود چشم‌انداز زیبای منطقه بدون شک احداث پروژه بزرگ بوستان شاپوری و بوستان بزرگ پشته حسین‌آباد سبب تحول اساسی در جنوب شهر خرم‌آباد می‌شود.