سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

۲۰۰ کودک دچار سوءتغذیه بروجردی از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰ کودک دچار سوءتغذیه بروجردی از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شدند

۲۰۰ کودک دچار سوءتغذیه بروجردی از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شدند

مدیر کمیته امداد شهرستان بروجرد از هزینه‌کرد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال در یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی معظمی گودرزی صبح یکشنبه در این رابطه به خبرنگاران گفت: کمیته امداد بروجرد در راستای حمایت از خانواده‌های بی ‌بضاعت و جلوگیری از سوء تغذیه کودکان این خانواده‌ها، طرح جلوگیری از سوء تغذیه کودکان و خانواده‌های نیازمند را اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اجرای این طرح توسط کمیته امداد بروجرد و با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان صورت می گیرد، گفت: در سال گذشته یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال خانواده‌های نیازمند این شهرستان در ۱۰ مرحله هزینه شده است.

معظمی گودرزی با اشاره به تعداد افراد بهره‌مند شده از مزایای اجرای این طرح، گفت:‌ در حال حاضر ۲۰۰ کودک زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه در شهرستان بروجرد زیر پوشش این طرح قرار دارند.

مدیر کمیته امداد شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه این کودکان به صورت مستمر مورد پایش قرار می‌گیرند، گفت: با ارزیابی منحنی رشد این کودکان، افرادی که روند رشد آنها مطلوب شود، از چرخه حمایتی کمیته امداد در قالب این طرح خارج شده و در مقابل افرادی که روند رشد آنها دچار اختلال شود، در چرخه حمایتی کمیته امداد در قالب طرح جلوگیری از سوء تغذیه کودکان قرار می‌گیرند.

معظمی گودرزی میزان سرانه واریزی برای هر کودک مشمول این طرح را ۶۰۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: این مبالغ بر روی کارت‌های خرید ارائه شده به خانواده‌های مشمول طرح توسط کمیته امداد شارژ می‌شود و افراد بر این اساس موظف می‌شوند، ‌مبالغ مربوطه را صرفا برای تهیه مواد پروتئینی و تغذیه‌ای کودکان هزینه کنند.