رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

۲۰۷ روستای استان لرستان گازرسانی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۷ روستای استان لرستان گازرسانی می‌شود

۲۰۷ روستای استان لرستان گازرسانی می‌شود

استاندار لرستان گفت: گازرسانی به ۲۰۷ روستای استان لرستان در شرف عقد قرار داد است که عملیات اجرایی آن‌ها انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه گازرسانی روستاهای ازنای سگوند احداث سد زیبا محمد را یکی از مطالبات به‌حق مردم این منطقه دانست و اظهار داشت: بر اساس آخرین اطلاعات مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سد زیبا محمد که بیش از 10 سال از شروع کار آن می‌گذرد فقط در حد یک خاک‌برداری اولیه است که این جای تأسف دارد.

وی افزود: کار ساخت حدود 12 سد در استان لرستان شروع‌شده اما هیچ‌کدام به بهره‌برداری نرسید تا اینکه در این دولت سه سد افتتاح شد.

استاندار لرستان به شروع کار دو سد تاج امیر و مخمل کوه در استان اشاره و عنوان کرد: پیگیری‌هایی برای اجرای سد زیبا محمد در خرم‌آباد انجام می‌شود تا بتوانیم از طریق اوراق مشارکت و اسناد خزانه آن را عملیاتی کنیم.

وی بابیان اینکه نظام جمهوری اسلامی در حد توان خدمات ارزشمندی به همه روستاها ارائه کرده است بیان کرد: امام خمینی (ره) تأکید بر محرومیت‌زدایی و بحث روستاها داشتند و اکنون نیز مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی همواره محرومیت‌زدایی و  رسیدگی به روستاها را مدنظر قرار دارند.

بازوند با اشاره به اینکه این دولت توجه ویژه‌ای به بحث گازرسانی داشته است گفت: طی سالیان گذشته 327 روستای استان لرستان گازرسانی شده بود اما در سه سال اخیر تعداد  روستاهای گازرسانی شده استان به 503 روستا رسیده است.

وی با اشاره به گازرسانی 346 واحد صنعتی و سه شهر استان طی سه سال گذشته تصریح کرد: سهم گازرسانی روستاهای استان در برنامه اقتصاد مقاومی 250 روستا بوده که امروز گازرسانی به 61 روستا به بهره‌برداری رسید.

استاندار لرستان اظهار داشت: علاوه بر گازرسانی این 250 روستا، گازرسانی به 207 روستا در شرف عقد قرارداد است.

وی در رابطه بهسازی جاده روستای ازنا سگوند افزود: پروژه این جاده در دست اقدام است که به‌طور حتم برای تسریع عملیات اجرایی آن  پیگیری لازم انجام می‌شود.