جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۲۱ هزار دانش آموز لرستانی از ۱۰ مهر سال جاری تا ۸ اردیبهشت سال ۹۶در قالب ۳۶۹ اردو به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعزام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، گودرز کریمی فر در همایش سالیانه کمیته‌های هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی استان لرستان  اردوهای راهیان نور را  فرصتی  مناسب برای پیوند نسل‌های مختلف انقلاب برشمرد و اظهار داشت:  انتقال فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت،  تقویت روحیه  انقلابی و انتقال آرمان‌های رزمندگان انقلاب اسلامی در 8سال دفاع مقدس از جمله اهداف این اردوهاست.

وی به تاثیر فوق العاده این اردوها در دانش آموزان اشاره کرد و افزود: اردوی راهیان نور به دلیل خلوصی که در رزمندگان وجود داشت، بیشترین تاثیر اخلاقی، معرفتی و تربیتی را به دنبال دارد و از این اردوها می‌توان به عنوان  ماندگارترین و تاثیر گزارترین فعالیت آموزشی و پرورشی  یاد کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به تعامل مثبت و اثر بخش آموزش و پرورش و سپاه اشاره و بیان کرد: در سایه این وحدت، همدلی و هم افزایی سال گذشته آموزش و پرورش لرستان به عنو ان خادم برترکشور در اردوی راهیان نور معرفی شد.

کریمی فر با اشاره به آغاز اعزام دانش آموزان دوره دوم متوسطه به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور گفت : 21هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند و این دانش آموزان  از 10 مهر ماه سال جاری تا 8 اردیبهشت سال 96در قالب  369 اردو اعزام می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: این اردوها در قالب 3روز پیش بینی شده و در این 3روز دانش آموزان ضمن بازدید از مناطق عملیاتی  از دوره‌های  آموزشی و معرفتی و روایان هشت سال دفاع مقدس استفاده می‌کنند.