جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

به گزارش تسنیم، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۲۱ هزار دانش آموز لرستانی در قالب ۳۶۹ کاروان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

گودرز کریمی فر مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از اعزام 21 هزار دانش آموز لرستانی در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور خبرداد.

وی هدف از اعزام برگزاری این اردوها را ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت و زنده نگهداشتن رشادت‌های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس دانست و اظهارداشت: اردوهای راهیان نور فرصتی  مناسب برای پیوند نسل‌سوم انقلاب با جان فشانی، رشادت و پایمردی رزمندگان 8 سال دفاع مقدس است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه این اردوها از دهم مهر امسال آغاز شده و تا هشتم اردیبهشت سال 96 ادامه دارد، افزود: اردوهای دانش آموزشی راهیان نور در قالب 369 اردو انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: انتقال فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت،  تقویت روحیه انقلابی و انتقال پیام رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس از جمله ضروریاتی است که باید به دقت و حساسیت دنبال شود.

کریمی فر به تأثیر فوق العاده این اردوها در روحیه دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: اردوی راهیان نور به دلیل خلوصی که در رزمندگان وجود داشت، بیشترین تأثیر اخلاقی، معرفتی و تربیتی را به دنبال دارد و به جرأت می‌توان گفت ماندگارترین و تأ ثیرگذارترین فعالیت آموزشی و پرورشی اردوی راهیان نور است.

وی تصریح کرد: این اردوها در قالب سه روز پیش‌بینی شده و در این سه روز دانش‌آموزان ضمن بازدید از مناطق عملیاتی از دوره‌های آموزشی، معرفتی و روایان هشت سال دفاع مقدس استفاده می‌کنند.