جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

۲۲ فروردین؛ آغاز نام‌نویسی مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۲ فروردین؛ آغاز نام‌نویسی مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه لرستان

۲۲ فروردین؛ آغاز نام‌نویسی مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه لرستان

مراسم معنوی اعتکاف طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه مصادف با ایام‌البیض ماه رجب با حضور دانشجویان برگزار می‌شود که در دانشگاه لرستان روز ۲۲ فروردین زمان آغاز نام‌نویسی شرکت در این مراسم معنوی اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، حجت‌الاسلام حسینی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان دیروز، 16 فروردین در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه لرستان با اشاره به نام‌گذاری سال 94 به‌نام سال «دولت، ملت؛ هم‌دلی و هم‌زبانی» گفت: تشکل‌های دانشجویی در کنار دولت و توده‌های مختلف مردم در راستای فراهم کردن ملزومات تحقق شعار سال 94 تلاش کنند.

پرهیز از کینه‌ورزی و نقدهای غیرمنصفانه از ملزومات تحقق شعار سال

وی پرهیز از کینه‌ورزی، پرهیز از نقدهای غیرمنصفانه، توجه به شرایط منطقه و دشمنان قسم خورده نظام و تقویت وحدت بین گروه‌ها، احزاب و مذاهب مختلف در کشور را از ملزومات تحقق شعار سال عنوان کرد و افزود: با فراهم شدن زمینه برای تحقق شعار سال دیگر دشمنان نمی‌توانند بین دولت و ملت فاصله و جدایی بیندازند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: البته طبق فرموده رهبر معظم انقلاب این شعار نباید مانع انتقاد منصفانه از دولت شود.

حسینی در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن قدردانی از تلاش‌های تیم مذاکراه کننده هسته‌ای کشورمان گفت: بیانیه هسته‌ای که در پایان مذاکرات قرائت شد نه محل عزا است که بگوییم همه چیز را از دست داده‌ایم و نه محل جشن و شادی است که بگوییم همه مشکلات ما به‌واسطه آن رفع خواهند شد.

وی با اشاره به این‌که تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در این مذاکرات با یک روحیه انقلابی و جهادی کار کرد، گفت: در این مذاکرات عظمت ایران را در برابر شش قدرت جهانی شاهد بودیم و دیدیم که ابرقدرت‌ها برای مذاکره و توافق با کشورمان چگونه تلاش می‌کنند و ساعت‌ها می‌نشینند و رکورد می‌شکنند تا با کشورمان به توافق برسند.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ایام اعتکاف گفت: مراسم معنوی اعتکاف طی روزهای 12 تا 14 اردیبهشت مصادف با ایام‌البیض ماه رجب با حضور دانشجویان برگزار می‌شود که در دانشگاه لرستان این مراسم معنوی با حضور 200 نفر از دانشجویان در مسجد حضرت فاطمه(س) این دانشگاه برگزار می‌شود.

در بخشی از این جلسه، رحیمی، مسئول واحد خواهران نهاد رهبری در دانشگاه لرستان با بیان این‌که ثبت‌نام دانشجویان متقاضی حضور در این مراسم معنوی از 22 فروردین در واحد خواهران نهاد رهبری در دانشگاه لرستان آغاز می‌شود، افزود: اولویت پذیرش با دانشجویانی است که زودتر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی گفت: در این مراسم معنوی علاوه بر اجرای اعمال و احکام اعتکاف و به‌جا آوردن اعمال ام‌داوود برنامه‌هایی از قبیل حلقه‌های معرفت، مراسم ختم قرآن و صلوات، کلاس‌های تجوید قرآن و نماز و سخنرانی برگزار می‌شوند.

رحیمی تصریح کرد: در مورد برگزاری مراسم معنوی اعتکاف ویژه دانشجویان پسر نیز به‌زودی تصمیم‌گیری و نتیجه آن اعلام می‌شود.