جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه خط آهن الیگودرز اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه خط آهن الیگودرز اختصاص یافت

۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه خط آهن الیگودرز اختصاص یافت

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۲ میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال ۹۶ برای پروژه خط آهن الیگودرز لحاظ شده است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از الیگودرز محمد خدابخشی روز جمعه در سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان الیگودرز ضمن تبریک سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار داشت: دهه فجر یادآور روزهایی است که ملت بزرگ ایران با اتحاد و همدلی تحت رهبری ولایت‌فقیه توانستند دست استعمار و استکبار  را از سرزمین خود کوتاه کنند.

وی بابیان اینکه دهه فجر فرصت ارزشمندی است برای مرور ارزش‌ها، آرمان‌های انقلاب و بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: یکی از دستاوردهای انقلاب، استقلال سیاسی و حفظ تمامیت ارضی است و اساساً مخالفت برخی کشورها مانند آمریکا با ملت ایران همین استقلال سیاسی است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ایران جز امن‌ترین کشورهای جهان است؛ افزایش قدرت دفاعی در تراز منطقه‌ای قدرتی درون‌زا است به‌طوری نه با خرید تجهیزات نظامی از خارج  کشور ایجادشده باشد همانند برخی کشورهای عربی که بیشترین  خریدهای تجهیزات نظامی را در دنیادارند.

وی بیان کرد: اغلب حرکت‌های مردمی که در  کشورهای اسلامی شکل می‌گیرد بدون اینکه ارتباط مستقیمی با ایران داشته باشند از انقلاب اسلامی الگو  می‌گیرند.

خدابخشی تصریح کرد: بر اساس شاخص‌های کمی و مقایسه تطبیقی که انجام‌شده است، پس از انقلاب امید به زندگی افزایش‌یافته و این افزایش طول عمر پیامد اقدامات مهمی است که درزمینهٔ بهداشت و درمان انجام‌شده و موقعیت ممتازی درزمینهٔ بهداشت و درمان در دنیاداریم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر میزان باسوادی جمعیت بالای شش سال بیش از 84 درصد، میزان باسوادی زنان بیش از 81 درصد و میزان باسوادی جمعیت مردان بیش از 88 درصد است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر خطوط راه‌آهن  به 10 هزار و 376 کیلومتر رسیده است و باهدف گذاری که در برنامه ششم توسعه انجام‌شده شتاب بیشتری خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: تعداد روستاهای دارای برق به 55 هزار و 640 روستا رسیده به‌طوری‌که قبل از انقلاب چهار درصد روستاها از نعمت برق برخوردار بودند و در حال حاضر بیش از 90 درصد روستاها برق‌دار هستند.

خدابخشی بابیان اینکه زیرساخت‌های خوبی در کشور فراهم‌شده و با استفاده از ظرفیت ایجادشده مشکل اصلی اشتغال را می‌توان به‌راحتی با عزم و اراده جدی حل کرد افزود: در حوزه بهداشت و درمان راه‌اندازی اورژانس هوایی و استقرار یک فروند بالگرد، تأمین اعتبار  سی‌تی‌اسکن و ام آر آی، راه‌اندازی کلینیک جراحی مغز و اعصاب، بهسازی و زیباسازی کلینیک 17 شهریور، استقرار شش دستگاه آمبولانس انجام‌شده که مجموعاً پنج میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای بیمارستان  شهید ولیان جذب‌شده است.

وی عنوان کرد: دو میلیارد و 700 میلیون تومان برای شبکه بهداشت و بیش از دو میلیارد تومان اعتبارات برای تجهیزات بیمارستان امام جعفر صادق اختصاص یافته و اقدام به جذب پزشکان متخصص موردنیاز برای شهرستان شده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حوزه آموزش عالی دانشکده علوم پزشکی برای دانشگاه آزاد مجوز رشته‌های پیراپزشکی، 15 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، چهار رشته در مقطع دکترا صادرشده و برای دانشکده پرستاری نیز مجوز پنج رشته گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه راه‌اندازی مرکز آموزش عالی زیر نظر دانشگاه لرستان، راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد پیگیری شده است تصریح کرد: در حوزه زیرساخت‌ها و اشتغال، متأسفانه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها در شهرستان الیگودرز با مشکل مواجه هستیم که تلاش مضاعفی می‌شود  تا مشکل را برطرف کنیم.

خدابخشی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های زیادی برای ایجاد جاده الیگودرز به مسجدسلیمان انجام شد و این جاده به‌عنوان یکی از شریان‌های اصلی کشور در وزارت راه و شهرسازی مصوب و اعتباراتی لحاظ شده است که عملیات اجرایی آن به‌زودی انجام خواهد شد.

وی گفت: جاده بزنوید به امام‌زاده محمدحسن که ظرفیت گردشگری خوبی دارد پیمانکار  انتخاب و عملیات اجرایی آغاز می‌شود؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی الزام به انجام مجتمع کشت و صنعت شده که عملیات اجرایی آن آغازشده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رایزنی با چینی‌ها برای احداث کارخانه  تبدیل پودر کربنات کلسیم به کاغذ شده که بنا است 500 میلیارد تومان در الیگودرز سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: احداث شبکه‌های فرعی برای سد حوضیان و سد خان‌آباد توسط سرمایه‌گذاران انجام  و تلاش برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک صنعتی شده و از دو بانک دعوت‌شده تا درزمینهٔ گردشگری در الیگودرز سرمایه‌گذاری کنند.

خدابخشی عنوان کرد: احداث دهکده گردشگری در سد حوضیان نیز انجام می‌شود که در حال حاضر مطالعه کار در حال انجام است و شروع به کار می‌شود.

وی بیان کرد: برای جبران ضرر و زیان‌های ناشی از  پروژه قم رود جلساتی با وزارت نیرو برگزار و ایستگاه پمپاژ تحویل‌شده و بنا است تأمین آب شرب 40 روستا، رهاسازی حقابه های زیست‌محیطی برای جلوگیری از تغییر طبیعت و سیستم منطقه نیز انجام شود و برای تأمین آب کشاورزی وزارت نیرو موافقت کرده از طریق تونل قمر دود آب موردنیاز کشاورزان را در شاپورآباد و نزدیکی پمپاژ تحویل دهد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای اجرای سد عالی محمود بیش از دو میلیارد تومان لحاظ شده است؛ ساماندهی بستر رودخانه الیگودرز و ساماندهی بستر رودخانه زز در شول‌آباد نیز انجام می‌شود.

وی در راستای اجرای پروژه‌های ملی گفت: برای پروژه خط آهن الیگودرز سال گذشته سه میلیارد و 60 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت که در سال 96 اعتبار شش تا هفت برابر خواهد شد یعنی 22 میلیارد تومان اعتبار  در بودجه سال 96 برای پروژه خط  آهن لحاظ شده است.

خدابخشی اظهار داشت: در آینده نزدیک پروژه چهار بانده الیگودرز به خمین زیر بار ترافیک می‌رود و نیاز است چند نقطه حادثه‌خیز اصلاح شود؛ پروژه الیگودرز به داران  نیز عملیاتی می‌شود و به جد پیگیر احداث پالایشگاه هستیم که سرمایه‌گذاری انجام شود.