رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

۲۲ میلیارد تومان در بخش کشاورزی بروجرد سرمایه‌گذاری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۲ میلیارد تومان در بخش کشاورزی بروجرد سرمایه‌گذاری شد

۲۲ میلیارد تومان در بخش کشاورزی بروجرد سرمایه‌گذاری شد

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: مجموع سرمایه‌گذاری‌های بخش کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان بروجرد بیش از ۲۲ میلیارد تومان بوده است.

رضا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهار داشت: عمده‌ترین فعالیت اقتصادی در شهرستان بروجرد مبتنی بر فعالیت‌های کشاورزی بوده که بخش مهمی از تولیدات این شهرستان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه یک‌سوم جمعیت این شهرستان به‌ صورت مستقیم در فعالیت‌های کشاورزی مشارکتی فعال دارند، افزود: سالانه بیش از یک هزار تن انواع محصولات باغی و زراعی به ارزش افزون بر یک هزار میلیارد تومان در شهرستان بروجرد تولیدشده و به مصرف داخلی و یا خارج از این شهرستان می‌رسد.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به عمده‌ترین محصولات تولیدی کشاورزی این شهرستان، بیان کرد: محصولات تولیدی این شهرستان در حوزه‌های زراعی، باغی، دامی و لبنی است که ظرفیت بیش از نیاز این شهرستان را تولید کرده و مازاد آن به استان‌های هم‌جوار صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سالانه بیش از 17 هزار تن گوشت مرغ، 42 هزار تن شیر، 90 هزار تن انواع محصولات باغی و دو هزار تن تخم‌مرغ در این شهرستان تولید می‌شود که علاوه بر نیاز داخلی تأمین‌کننده نیاز شهرهای دیگر استان لرستان است.

امینی افزایش اعتبارات تخصیص‌یافته در این بخش را به رونق کشاورزی در شهرستان بروجرد مرتبط دانست و گفت: در سال جاری با استفاده از دو و نیم میلیارد تومان اعتبارات تخصیص‌یافته 25 کیلومتر کانال آبکشی به مزارع این شهرستان احداث‌شده است.

وی اظهار داشت: برخی پروژه‌های بخش کشاورزی این شهرستان با اعتبارات تخصیص‌یافته از محل صندوق توسعه ملی به بهره‌برداری رسیده که شامل پنج پروژه بزرگ با سرمایه‌گذاری 15 میلیارد تومان که پنج میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مابقی آن تسهیلات کم‌بهره بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به پروژه‌های بهره‌برداری شده در دهه فجر امسال در این شهرستان، افزود: سه پروژه جهاد کشاورزی بروجرد به ارزش 7.3 میلیارد تومان اعتبار که دو و نیم میلیارد تومان آن به‌ صورت پرداخت تسهیلات کم‌بهره به سرمایه‌گذاران به بهره‌برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: مجموع سرمایه‌گذاری‌های بخش کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان ببیش از 22 میلیارد تومان بوده که زمینه اشتغال 300 نفر از جویندگان کار در این شهرستان را فراهم کرده است.