جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

۲۳۵ هکتار از اراضی ملی در استان لرستان رفع تصرف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۳۵ هکتار از اراضی ملی در استان لرستان رفع تصرف شد

۲۳۵ هکتار از اراضی ملی در استان لرستان رفع تصرف شد

مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان گفت: ۲۳۵ هکتار از اراضی ملی در استان لرستان رفع تصرف و امسال هزار و ۳۰ تخریب کننده منابع طبیعی به محاکم قضایی معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد شیرزاد نجفی در دیدار کارکنان منابع طبیعی استان با نماینده ولی‌فقیه در لرستان که در بیت نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد اظهار داشت: برای تثبیت مالکیت اراضی دولتی استان تاکنون برای یک‌میلیون و 750 هزار هکتار سند مالکیت اخذ شده و بنا داریم طی دو سال تمام اسناد اراضی ملی را به نام دولت تثبیت کنیم.

وی با بیان اینکه امسال 450 هکتار از عرصه جنگلی نهال کاری شده است افزود: امسال در بام لرستان یک‌میلیون اصله نهال گرمسیری و سردسیری بومی استان تولید شد.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان با بیان اینکه 235 هکتار از اراضی ملی در استان لرستان رفع تصرف شده است عنوان کرد: امسال به منظور جلوگیری استفاده سوخت فسیلی بیش از 938 دستگاه تنور گازی، ساج،کپسول گاز و نفت در روستاهای جنگلی و بین عشایر توزیع شد.

وی بیان کرد: امسال هزار و 30 تخریب کننده منابع طبیعی به محاکم قضایی معرفی شد که که در اکثر پرونده ها رای به نفع دولت صادر شده است.

نجفی نصب 48 دستگاه آبگرمکن خورشیدی را از دیگر اقدامات منابع طبیعی استان در سال 94 برشمرد و گفت: در سطح 11 شهرستان استان لرستان 286 نیروی منابع طبیعی در راستای حفاظت از صیانت و نگهداری منابع طبیعی فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: در هر چهار هزار هکتار اراضی طبیعی یک نفر مشغول فعالیت است درحالی‌که در برخی از کشورها به ازای هر 500 هکتار یک نفر مسئول نگهداری از منابع طبیعی است.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان عنوان کرد: حفظ منابع طبیعی فقط مختص به یک دستگاه نیست بلکه تمام دستگاه‌ها باید برای حفاظت از این نعمت‌های خدادادی دست‌به‌دست هم دهند.

وی گفت: استان لرستان دو میلیون و 810 هکتار مساحت دارد که از این میزان یک‌میلیون و 218 هکتار پوشش جنگلی است به‌ طوری‌که 43 درصد مساحت استان را جنگل تشکیل داده است.

نجفی اظهارداشت: در سنوات گذشته با توجه توسعه شهر و افزایش روزافزون جمعیت همه‌ساله سطح وسیعی از جنگل‌های استان از بین می‌رود و چنانچه ادامه داشته باشد با چالش مواجه هستیم بنابراین در این زمینه سیاست‌ها در راستای پیشگیری است.

وی افزود: در راستای حفاظت از منابع طبیعی مقام معظم رهبری تأکید کردند که با تمام توان از جنگل‌ها صیانت شود که همین برنامه در اداره کل منابع طبیعی استان لرستان دنبال می‌شود.