رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

۲۴۸ پروژه محرومیت‌زدایی در استان لرستان اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۴۸ پروژه محرومیت‌زدایی در استان لرستان اجرا می‌شود

۲۴۸ پروژه محرومیت‌زدایی در استان لرستان اجرا می‌شود

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان گفت: ۲۴۸ پروژه محرومیت‌زدایی طی امسال در استان لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سرهنگ علی بیرانوند در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی و تجلیل از تولیدکنندگان برتر اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی استان به‌دور از تصدی‌گری و در راستای اجرای تدابیر مقام معظم رهبری وارد عرصه‌هایی شده که برحسب رسالت انقلابی خود، ادارات و سازمان‌هایی که متولی  اقتصاد، اشتغال و محرومیت‌زدایی هستند را یاری می‌کند.

وی افزود: از آغاز تأسیس این سازمان تاکنون اقداماتی که بسیج داشته منشأ خیر و برکات بسیاری در مناطق محروم استان لرستان بوده چرا که این اقدامات در مناطقی صورت گرفته که به دلیل صعب‌العبور بودن امکان خدمات‌رسانی به آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان در راستای پروژه‌های محرومیت‌زدایی و عمرانی این سازمان عنوان کرد: عصر امروز به‌صورت هم‌زمان و به‌عنوان پایلوت در شهرستان دلفان کلیه پروژه‌های احداث‌شده این سازمان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: برنامه‌ریزی 150 پروژه محرومیت‌زدایی در سال 95 انجام شد اما به دلیل تأکیداتی که مقام معظم رهبری، سپاه استان و مجموعه بسیج داشتند با احتساب پروژه‌هایی که گروه‌های جهادی انجام دادند به 248 پروژه افزایش‌یافت.

بیرانوند تصریح کرد: در بخش دانش‌آموزی "طرح هجرت" انجام و 165 مدرسه زیباسازی شده و  سه هزار و 500 اردو به مناطق  محروم پیش‌بینی‌شده است.

وی بابیان اینکه 20 میلیارد در راستای اقدامات عمرانی ازجمله احداث مساجد، خانه عالم و خانه محرومان هزینه شده است خاطرنشان کرد: تاکنون 18 دستگاه خانه برای محرومان ساخته‌شده و اقداماتی ازجمله تأمین آب شرب روستاها، جاده دسترسی، ساخت مدارس، پایگاه‌های مقاومت در دستور کار بوده است.

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان گفت: امسال در بحث برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی با رویکرد اقدام و عمل ورود کرده‌ایم چراکه شعار سال 95 متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است و از دهه چهارم انقلاب عمده شعارها با تدابیر مقام معظم رهبری روی محور اقتصاد و بحث تولید بوده که بسیج سازندگی نیز با رویکرد اقدام و عمل وارد این عرصه شده‌ است.

وی اظهار داشت: درمجموع هزار و 961 طرح اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی با اولویت قطب‌های صنایع تبدیلی کوچک در سطح  استان در دستور کار است که از این تعداد 645 طرح به بهره‌برداری رسیده و به همین نسبت نیز برای جوانان شغل مستقیم ایجادشده است.

بیرانوند افزود: کل اعتبار برنامه‌های اقتصاد مقاومتی 300 میلیارد ریال بوده که برابر آخرین گزارشی که بانک مهر اقتصاد ارائه داده تاکنون 64 درصد از کل  اعتبارات اقتصاد مقاومتی واگذارشده است.

وی عنوان کرد: در بخش حرکت‌های جهادی در سال 95 بیش از 50 هزار نفر اردوی جهادی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی‌شده که تا پایان سال به همین نسبت می‌توانیم خدمات‌رسانی به مناطق محروم استان را داشته باشیم.

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان بیان کرد: با راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی توسط بسیج جامعه پزشکی در مناطق محروم استان به افراد زیادی در بحث سلامت و درمان به‌صورت رایگان کمک شده‌ است.

وی تصریح کرد: مراکز رشد علمی پژوهشی جهت پشتیبانی از طرح‌ها توسط سازمان بسیج علمی پژوهشی راه‌اندازی شده است و در بخش مهندسین کشاورزی طرح "همگام با کشاورز" اجراشده که به کشاورزان درزمینهٔ کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی به‌صورت مشاوره‌ای در راستای افزایش تولید کمک می‌شود.