رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

۲۴ پروژه اقتصاد مقاومتی لرستان اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۴ پروژه اقتصاد مقاومتی لرستان اجرایی می‌شود

۲۴ پروژه اقتصاد مقاومتی لرستان اجرایی می‌شود

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: ۲۴ پروژه توسط کمیته فرهنگی اجتماعی ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سیدسعید شاهرخی در جلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: 24 پروژه اقتصاد مقاومتی توسط کمیته فرهنگی اجتماعی ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان در دست اقدام است و خوشبختانه روند اجرای این پروژه‌ها بر اساس زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده در قالب طرح «نیپا» به نحو مطلوبی در حال انجام است.

وی بابیان اینکه فلسفه تشکیل این کمیته رصد پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی است که در قالب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی استان اجرا می‌شوند افزود: تاکنون دو درخواست در راستای برنامه‌سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی به صداوسیمای مرکز استان ارائه‌شده ولی تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان خواستار مساعدت دانشگاه لرستان برای واگذاری یک باب ساختمان به جهاد دانشگاهی برای راه‌اندازی شعبه درمان ناباروری در خرم‌آباد شد و عنوان کرد: از مدیریت جدید دانشگاه پیام نور لرستان انتظار داریم که برنامه‌های اقتصاد مقاومتی این دانشگاه را که در دوره ریاست سابق این دانشگاه تدوین‌شده است را با جدیت پیگیری کند.

شاهرخی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان را از ضروریات تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان جایگاهی برای تولید علم به ثروت هستند که امیدواریم پارک علم و فناوری استان در راستای توسعه این شرکت‌ها بستر مناسب را فراهم کند.

وی بابیان اینکه دبیرخانه کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد اقتصاد مقاومتی استان مکاتبات لازم را با فرمانداران انجام خواهد داد تا زمینه حمایت آن‌ها از پارک علم و فناوری در شهرستان‌ها فراهم شود تصریح کرد: در نشست فرمانداران نیز بر حمایت از پارک علم و فناوری تأکید خواهیم کرد.

نصیر جوکار معاون فنی صدا و سیمای لرستان  نیز در این جلسه اظهار داشت: اعتبار خرید دستگاه ارتباط ماهواره‌ای صدا و سیمای لرستان تامین شده‌ و این دستگاه به منظور فراهم کردن پخش زنده تلویزیونی در نقاط مختلف استان تا آذر ماه خریداری و به کارگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید مستند اقتصاد مقاومتی در این مرکز شروع شده است و به محض پایان تولید، پخش می‌شود افزود: تولید یک سریال 13 قسمتی با موضوع اقتصاد مقاومتی در دستور کار صدا و سیمای لرستان است که در صورت تامین اعتبار این سریال نیز ساخته می‌شود.

معاون فنی صدا و سیمای لرستان عنوان کرد: البته پرداختن به موضوع اقتصاد مقاومتی یکی از برنامه‌های روتین صدا و سیمای مرکز لرستان است که به صورت روزانه به آن پرداخته می‌شود.