جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

۲۵۰ مدرسه توسط خیران مدرسه‌ساز در استان لرستان ساخته‌ شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵۰ مدرسه توسط خیران مدرسه‌ساز در استان لرستان ساخته‌ شد

۲۵۰ مدرسه توسط خیران مدرسه‌ساز در استان لرستان ساخته‌ شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: خیرین مدرسه‌ساز ۱۳۱۵ کلاس درس و ۲۵۰ پروژه مدرسه‌سازی را احداث کرده و تحویل آموزش‌وپرورش لرستان داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، گودرز کریمی فر شامگاه شنبه در هجدهمین همایش خیرین مدرسه‌ساز لرستان که در مجاورت قله فلک الافلاک برگزار شد، اظهارداشت: خیرین مدرسه‌ساز هزار و 315 کلاس درس و 250 پروژه مدرسه‌سازی را احداث و تحویل آموزش‌وپرورش لرستان داده‌اند.

وی بابیان اینکه استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز یکی از اولویت‌های مهم آموزش‌وپرورش لرستان است، افزود: همکاری و همراهی مدرسه‌ساز، مدرسه یار  و مدرسه دارد در آموزش‌وپرورش امری اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان  عنوان کرد: همکاری و تعامل آموزش‌وپرورش و خیرین مدرسه‌ساز می‌تواند سبب توسعه عدالت اجتماعی، جهاد مدرسه و ایجاد مدرسه جهادی شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش لرستان باوجود تلاش‌های انجام گرفته در راستای مدرسه‌سازی، اما باز هم از حیث فضاهای آموزشی دچار تنگناهای زیادی است، تصریح کرد: خیرین کسانی هستند که با کمک‌های مادی و فکری خود آموزش‌وپرورش را در امر توسعه و تعمیر مدارس یاری می‌رسانند.

کریمی فر گفت: خیرین دل‌بستگی مالی ندارند و دارای استعداد و اعتقاد بزرگی هستند درهرحال امیدواریم که با کمک خیرین شاهد خلق مدرسه‌سازی در استان باشیم.

خدیجه نیزاری رئیس مجمع بانوان خیر مدرسه‌ساز نیز در این همایش با اشاره به اینکه زنان معمولاً مظلوم واقع می‌شوند درحالی‌که آن‌ها نقش به سزایی در توسعه مدرسه‌سازی توسط خیرین در کشور داشته‌اند، گفت: در دیداری که با رهبر معظم انقلاب داشتیم معظم له مخصوصاً به من گفتند که به خانم‌های خیر مدرسه‌ساز سلام برسانید  و بگویید که من ازته قلب آن‌ها را دعا می‌کنم.

وی بابیان اینکه تأثیری که زنان بر روی مردان می‌گذارند بر کسی پوشیده نیست، افزود: از حدود پنج هزار زن خیر مدرسه‌ساز که در کشور داریم هرکدام بین یک تا 30 پروژه مدرسه‌سازی را اجرا کرده‌اند؛ اما آنچه می خودم بگویم این است که اثر این زنان از مردان خیر مدرسه‌سازی که هرکدام صدها مدرسه ساخته‌اند بیشتر بوده است.

محمداصلانی معاون عمرانی استانداری لرستان نیز گفت: خیرین مدرسه‌ساز به‌طور مستقیم در امر انسان‌سازی مشارکت می‌کنند و این امری بی‌بدیل و بی‌نظیر است.

وی افزود: هیچ امری ارزشمندتر از مدرسه‌سازی نیست و درواقع هیچ جامعه‌ای راه کمال را طی نمی‌کند مگر اینکه از مسیر کسب علم و دانش عبور کند.