رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

۲۶۴ هکتار بافت تاریخی شهرستان بروجرد بازسازی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۶۴ هکتار بافت تاریخی شهرستان بروجرد بازسازی شود

۲۶۴ هکتار بافت تاریخی شهرستان بروجرد بازسازی شود

عضو شورای شهر بروجرد گفت: ۲۶۴ هکتار بافت فرسوده تاریخی شهرستان بروجرد نیازمند بازسازی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، موسی نیکوکار در صحن رسمی شورای شهر بروجرد با انتقاد از صرف هزینه بالای خرید معدن شن و ماسه توسط شهرداری بروجرد اظهار داشت: پنج میلیارد تومان بابت خرید این معدن که تنها پنج‌متر عمق دارد و ارزش واقعی آن ‌یک و نیم میلیارد تومان است صرف شده درحالی‌که ماسه این معدن استاندارد نبوده و مناسب اقدامات عمرانی نیست.

وی افزود: شهرداری بروجرد درحالی‌که توان پرداخت معوقات حقوقی کارگران خود را ندارد نباید اقدام به عقد قراردادی به  ارزش 120 میلیارد تومان با قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) و احداث تقاطع غیر هم‌سطح که اولویت و ضرورتی برای این شهر ندارد، کند.

عضو شورای شهر بروجرد وجود 264 هکتار بافت فرسوده تاریخی در شهرستان بروجرد و بلوکه شدن آن را عامل کاهش درآمدهای شهرداری در این محدوده برشمرد و عنوان کرد: شهرداری بروجرد بر اساس قانون در این محدوده نمی‌تواند اقدام به مرتفع سازی بیش از دوطبقه کند بنابراین با توجه به عدم حریم بندی در این محدوده و فرسوده بودن آن و احتمال وقوع حادثه در هنگام زلزله بازسازی این بخش و اصلاح قوانین موجود در این مورد ضرورت دارد.

ناصر مرادی عضو شورای شهر بروجرد نیز در این جلسه، بیان کرد: با توجه به وجود بحران‌های مالی در بدنه شهرداری بروجرد احداث پل‌های غیر هم‌سطح در این بازه زمانی ضرورتی ندارد.

وی با اشاره به افزایش معوقات حقوقی کارگران این نهاد، گفت: در شرایطی که شهرداری بروجرد توان پرداخت معوقات حقوقی کارگران خود را ندارد دریافت تسهیلات بانکی برای پرداخت حقوق کارگران امری غیر کارشناسی است چراکه باید منابع موردنیاز برای پرداخت اقساط این تسهیلات از قبل پیش‌بینی شود.

عضو شورای شهر بروجرد با اشاره به ناتوانی شورای شهر بروجرد در اداره شهرداری این شهرستان، اظهارداشت: بدهی سنگین شهرداری بروجرد به تأمین اجتماعی و حقوق معوق کارگران از موضوعات مهمی است که باید شورای شهر برای رفع آن‌ها راهکار مناسب ارائه دهد.

وی افزود: ادارات بدهکار به شهرداری بروجرد باید در پرداخت بدهی‌های خود به این نهاد جدیت لازم را داشته باشند تا شهرداری بتواند نسبت به ارائه خدمات شهری اقدام کند.

مرادی با انتقاد از اقدام فروش املاک شهرداری به‌منظور پرداخت معوقات کارگران، عنوان کرد: با این اقدامات مقطعی نمی‌توان مدیریت شهری مطلوبی در سطح شهر ایجاد کرد بنابراین باید راهکار منطقی و تأثیرگذارتری اندیشیده شود.