رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

۲۷۰۰ نیروی امدادگر لرستانی در طرح نوروزی به کارگیری شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۷۰۰ نیروی امدادگر لرستانی در طرح نوروزی به کارگیری شدند

۲۷۰۰ نیروی امدادگر لرستانی در طرح نوروزی به کارگیری شدند

دو هزار و ۷۰۰ نیروی نجاتگر در طرح نوروزی جمعیت هلال احمر استان به کار گرفته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین رضا مرادی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران به اقدامات جمعیت هلال احمر استان در طرح نوروزی اشاره کرد و اظهار داشت: در این طرح ۱۶ پایگاه ثابت، ۱۰ پایگاه سیار و موقت و یک پایگاه کوهستانی فعال است.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و ۷۰۰ نیروی نجاتگر در اختیار طرح نوروزی جمعیت هلال احمر استان هستند افزود: در این طرح از ۳۰ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۰ دستگاه خودروی ست نجات و ۱۵ دستگاه تجهیزات نیمه سنگین و سبک استفاده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان بیان داشت: به منظور آمادگی در مقابل حوادث احتمالی در پایگاه های جاده ای دپوی اقلام امدادی و اضطراری به شکل ۱۰۰ درصد انجام شده است.

مرادی اضافه کرد: همراهی کاروان های راهیان نور توسط پایگاه های جاده ای تا پایگاه بعدی، استقرار تیم های توانا در محل ستاد جمعیت و تعیین پایگاه های معین از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر استان در طرح نوروزی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در شعب کل استان تیم های واکنش سریع مستقر شده اند افزود: مرکز هماهنگی عملیات بحران استان لرستان به تازگی راه اندازی شده است که یکی از کم نظیر ترین مراکز امداد و نجات کشور است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان یادآور شد: تلفن ندای امداد با شماره ۱۱۲ پاسخگوی مردم بوده و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در تمام محورهای مواصلاتی استان می توانند یاری گر افراد حادثه دیده باشند.

مرادی تعداد کل عملیات های جمعیت هلال احمر لرستان را در سال گذشته ۷۸۲ مورد برشمرد و گفت: تعداد افراد حادثه دیده ۱۳ هزار و ۴۶ نفر و تعداد مصدومان دو هزار و ۵۸۳ نفر بوده اند.

وی اضافه کرد: از مصدومان حوادث سال گذشته در لرستان که توسط نیروهای امدادی نجات یافتند ۵۷۳ نفر به مراکز درمانی منتقل شده و هزار و ۲۸۴ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان با اشاره به اینکه سال گذشته هزار و ۱۰۲ تیم عملیاتی در جمعیت هلال احمر استان فعالیت داشتند عنوان کرد: چهار هزار و ۸۲۳ نیروی عملیاتی جمعیت در سال ۹۳ کار امداد و نجات را بر عهده داشتند.

مرادی گفت: میانگین زمانی حضور امدادگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه طی سال ۹۳ حدود ۹ دقیقه و چهار ثانیه بود که امیدواریم این مدت در سال جاری کمتر شود.