جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

۲۷۳ رشته در فنی و حرفه‌ای لرستان آموزش داده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۷۳ رشته در فنی و حرفه‌ای لرستان آموزش داده می‌شود

۲۷۳ رشته در فنی و حرفه‌ای لرستان آموزش داده می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: ۲۷۳ رشته در آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان آموز داده می‌شود.

رحمان قلاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: از روزی که وارد لرستان شدم در حال طراحی برنامه آموزش مهارتی استان متفاوت از قبل هستیم و وارد شدن به بخش آموزش به صورت تقلیدی از سایر استان‌ها کاری غیرعقلانی و بی‌نتیجه است.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید عسل برنامه‌ریزی زیادی داریم، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و بومی لرستان، باید عسل متنوع و حتی عسل طبی بسته‌بندی و با نام لرستان نامگذاری شده و صادر و تثبیت شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان عنوان کرد: در زمینه گوهرشناسی سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، صنعت معدن و تجارت، صندوق کارآفرینی امید اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان بر اساس کانی‌ها و ظرفیت‌های معدنی استان برنامه‌ریزی کرده و حامی و سرمایه‌گذار شناسایی کردیم.

وی بیان کرد: با وجود نداشتن هیچ‌گونه وظیفه در زمینه تأمین ساختمان برای سرمایه‌گذار در واگذاری بخشی از ساختمان‌های معطل مانده خود به سرمایه‌گذاران هستیم.

قلاوند با بیان اینکه علاوه بر آموزش به فروش و صادرات این سنگ‌ها نیز اهمیت داده می‌شود، گفت: در زمینه صنعت فرش نیز ما همین گونه برنامه داشته و به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم تا صندوق کارآفرینی امید تسهیلات در اختیار آنها قرار دهد.

وی علاوه بر سنگ‌های قیمتی و فرش، گیاهان دارویی را دیگر مزیت لرستان در اشتغال خرد دانست و تصریح کرد: استاندارد حرفه‌های آموزشی بر مبنای استاندارد شغل تعیین می‌شود و در حرفه آموزی باید حتما یک نگاهمان به شغل باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان با بیان اینکه طرح تکاپو و هر طرحی که متناسب با مزیت‌های استان باشد مناسب است، خاطرنشان کرد: ما بر اساس سند مهارت استان ملزم به این هستیم که اگر رشته‌ای مشکلی از مشکلات استان را حل نکند، باید حذف شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 273 حرفه در آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان در حال آموزش هستند، اظهار داشت: بسیاری از این ها رشته‌های پایه و نیاز سایر رشته‌ها هستند اما معتقدیم بخش زیادی از این 273 رشته در استان به اشباع رسیده است.