رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

۲۷ میلیارد تومان بری آبرسانی به روستاهای لرستان نیاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۷ میلیارد تومان بری آبرسانی به روستاهای لرستان نیاز است

۲۷ میلیارد تومان بری آبرسانی به روستاهای لرستان نیاز است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از نیاز ۲۷ میلیارد تومانی برای آبرسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی این استان خبر داد.

علیرضا کاکاوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای آبرسانی به روستاهای فاقد آشامیدی لرستان بیش از ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار لرستان که فاقد آب آشامیدنی هستند بیان داشت: در حال حاضر ۱۰۴ روستای بالای ۲۰ خانوار لرستان فاقد آب آشامیدنی هستند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه تا کنون از مجموع هزار و ۵۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار بیش از هزار و ۴۷۵ روستا آبرسانی شده اند افزود: در مجموع بیش از ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار لرستان از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی آبرسانی شده اند.

کاکاوند با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۳۰۰ روستای با میانگین زیر هشت خانوار در لرستان وجود دارد که آبرسانی نشده اند افزود: این روستاها به طور عمده در مناطق صعب العبور قرار دارند و امکان خدمات رسانی به آنها را برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سخت می کند.

وی با بیان اینکه استان لرستان دارای دو هزار و ۸۶۱ روستا با جمعیت ۶۷۷ هزار نفر است عنوان کرد: تا کنون به بیش از هزار و ۹۵۵ روستا با جمعیت ۶۳۳ هزار نفر آبرسانی شده اند.