رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

۲۸۳ باشگاه ورزشی در استان لرستان فعال شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۸۳ باشگاه ورزشی در استان لرستان فعال شده است

۲۸۳ باشگاه ورزشی در استان لرستان فعال شده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: ۲۸۳ باشگاه‌ در استان لرستان فعالیت دارد و با افرادی که بخواهند فضای ورزش استان را آلوده کنند برخورد می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد علی یاور عزیز پور ظهر روز چهارشنبه در همایش آسیب‌های مواد نیروزا و مکمل‌های ورزشی غیرمجاز که در سالن همایش جمعیت هلال‌احمر استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: باشگاه‌های استان نسبت به سنوات گذشته حدود هشت درصد رشد داشته‌اند و به 283 باشگاه افزایش‌یافته است.

وی بابیان اینکه با پیگیری‌های انجام‌شده، رشد 50 درصدی را در تمدید فعالیت باشگاه‌ها داشته‌ایم افزود: بحث باشگاه‌ها یک عزم عمومی را می‌طلبد هم از جهت اینکه تشویق به سمت ورزش و سلامت ورزش شوند و هم در جهت اینکه اگر کسی خلاف این جهت حرکت کند برخورد صورت می‌گیرد که در این زمینه نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان عنوان کرد: اصلاح برخی دستورالعمل‌ها را از وزاتخانه داریم و در استان نیز یک عزم استانی وجود دارد؛ جلسات هماهنگی با  اماکن، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی داشته‌ایم و تلاش می‌شود از کسانی که پاک و سالم ورزش می‌کنند تجلیل و با افرادی که فضای ورزش استان را آلوده می‌کنند برخورد شود.

وی بیان کرد: در شهرستان‌ها وجود متولی امور باشگاه‌ها کمرنگ و حتی در برخی از شهرستان‌ها متولی نداشته‌ایم؛ استان لرستان به شکل پایلوت نرم‌افزاری که مقرر شده راه‌اندازی کنیم را انجام و بازرسی‌های جدی در طول سال انجام‌شده و باشگاهی در استان وجود ندارد که در طول سال بازدید نشده باشد.

عزیز پور بابیان اینکه فضای باشگاه‌های خصوصی را فرصتی برای ورزش می‌دانیم تصریح کرد: از ورود باشگاه‌های خصوصی استقبال می‌کنیم و آمادگی داریم از کسانی که هر توسعه‌ای دارند و می‌توانند باشگاه‌های خود را توسعه دهند حمایت کنیم تا از تسهیلات کم‌بهره استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در استان بخش خصوصی وابسته با صنعت و اینکه با سرمایه بیشتری مانند سایر استان‌ها داشته باشیم وجود ندارد که با همکاری مرکز می‌توانیم بیشترین بهره را در این زمینه داشته باشیم.