جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

۲۹۰ طرح اشتغالزا توسط بنیاد مستضعفان در کوهدشت اجرا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۹۰ طرح اشتغالزا توسط بنیاد مستضعفان در کوهدشت اجرا می شود

۲۹۰ طرح اشتغالزا توسط بنیاد مستضعفان در کوهدشت اجرا می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از اجرای ۲۹۰ طرح اشتغالزا در شهرستان کوهدشت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب صبح شنبه در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان که در شهرستان کوهدشت برگزار شد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است که بنیاد مستضعفان و جانبازان ۲۹۰ طرح اشتغالزا را در شهرستان کوهدشت اجرایی و عملیاتی کند.

وی با اشاره به اینکه این طرحهای اشتغالزا بنیاد مستضعفان و جانبازان دارای ۱۰ درصد یارانه خواهند بود گفت: از این میزان پنج درصد توسط این بنیاد و پنج درصد نیز توسط استان تامین خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان داشت: در مجموع برای اجرای این تعداد طرح یاد شده مطابق برآورد اولیه ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت می گیرد.

آشتاب با تاکید بر اینکه طرحهای بنیاد مستضعفان در سایر شهرستانهای لرستان نیز اجرایی خواهد شد افزود: اطلاعات این طرحهای اشتغالزا در استان جمع آوری و برای این بنیاد ارسال شده است.

وی بیان داشت: طرحهایی که توسط بنیاد مستضعفان و جانبازان به تصویب برسد ما نیز پیگیری های لازم برای دریافت تسهیلات از بانکهای استان را خواهیم داشت.

مدیرل کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان همچنین از تعهد دو میلیارد تومانی بهزیستی لرستان در رابطه با ایجاد فرصتهای شغلی برای جامعه هدف خود در شهرستان کوهدشت خبر داد.

آشتاب با بیان اینکه امروز دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان در شهرستان کوهدشت برگزار شد عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته جلسات این کارگروه در همه شهرستانهای لرستان برگزار می شود به طوریکه جلسه قبلی کارگروه اشتغال لرستان در شهرستان رومشکان برگزار شد.

وی با بیان اینکه تاکید مدیریت ارشد لرستان توجه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته استان است تصریح کرد: در این راستا بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته اولویت ما نیز پیگیری این امر بوده تا با این اقدام مشکلات بنگاههای اقتصادی استان را برای رونق اشتغال و سرمایه گذاری در لرستان برطرف کنیم.