سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

۳۰۰ روستای استان لرستان به شبکه اینترت پرسرعت متصل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰ روستای استان لرستان به شبکه اینترت پرسرعت متصل می‌شود

۳۰۰ روستای استان لرستان به شبکه اینترت پرسرعت متصل می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، داریوش کوشکی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان که در سالن جلسات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در شهریورماه سال 93، 181 روستای استان لرستان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند و امسال نیز بنا به‌ حکم وزارت‌خانه، 300 روستای استان تا 27 اردیبهشت ماه از اینترنت پرسرعت نسل چهار که در اختیار مردم دنیا است، بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: برای برخورداری این روستاها از اینترنت، تفاهم‌نامه‌ای بین وزیر و استانداری لرستان منعقد شد و وزارت‌خانه امکانات لازم برای این کار را فراهم کرد.

مدیرکل سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان عنوان کرد: بدون حضور ارتباطات در سایر زمینه‌ها نمی‌شود کاری انجام داد بنابراین این موضوع باید موردتوجه خانواده ارتباطات باشد و در افقی که برای توسعه پیش روی استان است کار را دنبال کنند.

وی با اشاره به اینکه امروزه در بحث ارتباطات بسترسازی بسیار قوی و منطقی در کشور انجام شده است بیان کرد: با توجه به اینکه استان لرستان به‌خاطر موقعیت جغرافیایی در کریدور شمال به جنوب و غرب کشور قرار گرفته است این استان نیز از بسترسازی‌های ارتباطی و زیرساختی متنعم می‌شود.