رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

۳۰۰ مبلغ در ایام اربعین به نقاط مختلف استان لرستان اعزام می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰ مبلغ در ایام اربعین به نقاط مختلف استان لرستان اعزام می‌شود

۳۰۰ مبلغ در ایام اربعین به نقاط مختلف استان لرستان اعزام می‌شود

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: ۳۰۰ مبلغ و مبلغه در ایام سوگواری اربعین حسینی به نقاط مختلف استان لرستان اعزام می‌شود.

حجت‌الاسلام احمد غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: با فرارسیدن ایام سوگواری اربعین حسینی 300 مبلغ و مبلغه به نقاط مختلف استان لرستان اعزام می‌شود.

وی افزود: تبلیغ، تبیین احکام نورانی اسلام و بیان فضائل ائمه اطهار توسط مبلغان از روز اربعین شروع و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان عنوان کرد: تعدادی از این مبلغان همراه با کاروان‌های زائران اربعین حسینی حضور پیدا می‌کنند و در 10 موکب که برای پذیرایی از زائران در استان لرستان برپاشده است مبلغان حضور دارند.

وی بیان کرد: در حال حاضر 50 مبلغ و مبلغه در موکب‌های که در استان لرستان و مهران برپا شده است مشغول تبلیغ احکام نورانی اسلام هستند و در موکب‌ها دو چادر ویژه برادران  و خواهران برای پاسخ به شبهات برپاشده است.

غلامی تصریح کرد: در موکب‌ها اقامه نماز جماعت توسط روحانیون مستقر انجام و برنامه‌های مختلف فرهنگی نیز اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه موکبی در خروجی شهر خرم‌آباد برپا می‌شود گفت: موکبی در کنار پلیس‌راه استان برپا می‌شود که این موکب برای خدمات‌رسانی به زائرانی است که در حال برگشت هستند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان اظهار داشت: روز اربعین حسینی در تمام شهرستان‌ها و مکان‌هایی که روحانیون مستقر است مراسم سوگواری حسینی برگزار می‌شود و در حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد نیز این مراسم با حضور مداحان و سخنران برگزار می‌شود.

وی افزود: در 28 صفر و روز شهادت امام رضا(ع) نیز در حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد مراسم سوگواری برگزار است.