رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

۳۰۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد لرستان نیاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد لرستان نیاز است

۳۰۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد لرستان نیاز است

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال برای آزادی ۳۱۴ زندانی غیر عمد لرستان نیاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جعفر بدری شامگاه پنج‌شنبه در جشن گل‌ریزان که در هتل جهانگردی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: در جامعه غربی مردم برای کارهای خیر ترغیب می‌شوند چراکه برکات دنیایی نیز دارد .

وی بابیان اینکه همین‌که تلاش کنید در یک جامعه ناهنجاری‌ها کاهش پیدا کند قطعاً در درازمدت منفعتی برای خود شما نیز دارد، افزود: آمار افزایش زندانیان آماری نگران‌کننده است و توفیق کاهش این روند را در چند سال گذشته شاهد نبوده‌ایم و هرساله زندانیان در جهات مختلف افزایش پیداکرده و همه نیز باید به این مسئله توجه کنیم.

رئیس دادگستری لرستان بیان کرد: برخی عوامل مربوط به مردم، مسئولان و گاهی اوقات به دلیل سیاست‌های دولت است ولی در بیش از 90 درصد جرم غیر عمد که در زندان‌ها هستند ناخواسته بوده و شرایط و فشارهایی به آن‌ها واردشده که سبب وقوع این مشکل شده است.

وی با بیان اینکه در سال 93، 308 نفر از این زندانبان در لرستان با اقدامات ستاد دیه آزاد شدند، عنوان کرد: 298 نفر مرد و 20 نفر از این آمار زن بودند که 87 نفر بدهکار دیه،171 نفر بدهکار مالی مانند چک و سفته بودند و 50 نفر به دلیل مهریه بود که با میانجی‌گری ستاد دیه و توافق شاکی و متهم آزاد شدند.

بدری تصریح کرد: جمع کل اعتبارات برای آزادی آن‌ها 22 میلیارد تومان بود که از این اعتبار 500 میلیون تومان کمک‌های بلاعوض نیکوکاران استانی و چهار میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض ستاد دیه و دولتی بود و دو میلیارد و 600 میلیون تومان کمک دادگستری بود.

وی خاطرنشان کرد: گذشت شکات از مقداری از حق خود هشت میلیارد تومان، کمک صندوق تأمین خسارت‌های بدنی چهار میلیارد تومان، کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) 140 میلیون تومان که مجموع آن‌ها 22 میلیارد و 90 میلیون تومان بود.

رئیس دادگستری لرستان بابیان اینکه امسال برای آزادی زندانیان غیر عمد حدود 30 میلیارد تومان نیاز داریم، گفت: برای 314 زندانی غیر عمد استان 30 میلیارد تومان نیاز داریم که از این افراد تصادف و حوادث چهار میلیارد و 900 میلیون تومان، بدهی مالی غیر کلاه‌برداری، 14 میلیارد و 900 میلیون تومان و مهریه و نفقه 11 میلیارد اعتبار برای آزادی لازم است.