سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

۳۰۰ هکتار از اراضی دولتی شهر خرم‌آباد رفع تصرف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰ هکتار از اراضی دولتی شهر خرم‌آباد رفع تصرف شد

۳۰۰ هکتار از اراضی دولتی شهر خرم‌آباد رفع تصرف شد

شهردار خرم‌آباد گفت: ۳۰۰ هکتار از اراضی دولتی شهر خرم‌آباد امسال رفع تصرف شد که این میزان به طرح فضای سبز شهری اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند در مراسم افتتاح فاز نخست بخش شیمی‌درمانی بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد و کلنگ زنی فاز دوم این بخش که در سالن همایش ابن‌سینای این بیمارستان برگزار شد اظهار داشت: شهرداری خرم‌آباد در حوزه ساخت‌وساز فاز دوم بخش شیمی‌درمانی خرم‌آباد مجوزات لازم را به‌صورت 100 درصد رایگان صادر می‌کند و در حوزه تبلیغات نیز آماده ارائه خدمت رایگان است.

وی تنها راه‌حل برطرف شدن مشکلات شهری را مشارکت مردم دانست و افزود: دلیل وجود مشکلات در حوزه‌های مختلف عدم مشارکت مردم است که در حوزه شهری خرم‌آباد نیز به دلیل عدم مشارکت مشکلاتی وجود دارد.

شهردار خرم‌آباد به وجود 165 هزار ملک اعم از تجاری، مسکونی و سایر املاک در شهر خرم‌آباد اشاره و عنوان کرد: میزان پرداخت عوارض مردم شهر خرم‌آباد تنها پنج درصد است که با این مشارکت پنج‌درصدی امکان اداره یک شهر وجود ندارد بنابراین تنها راه این است که نگاهمان را تغییر دهیم.

وی بیان کرد: امسال با همکاری دادستان خرم‌آباد نزدیک به 300 هکتار از اراضی دولتی شهر خرم‌آباد که در تملک اشخاص بود رفع تصرف شد که میزان به طرح فضای سبز شهری اضافه می‌شود.

عیدی بیرانوند خاطرنشان کرد: اگر همه نهادها مجموعه شهرداری را کمک دهند یک شهر پررونق، با سرانه و اشتغال بالا خواهیم داشت اما اگر بی‌تفاوت باشیم مشکلات همچنان پابرجاست.

سعید رحیمی رئیس بیمارستان شهید رحیمی شهر خرم‌آباد نیز در این مراسم اظهار داشت: طی سال‌های گذشته به دلیل نبود بخش شیمی‌درمانی در خرم‌آباد، بیماران سرطانی در استان‌های دیگر سرگردان بودند اما امروز به همت مجمع خیرین سلامت و راه‌اندازی این بخش در بیمارستان شهید رحیمی این مشکل برطرف شده است.

وی مجمع خیرین سلامت را نمونه یک شاخص سبک زندگی اسلامی دانست و افزود: با توجه به افزایش جمعیت و لزوم افزایش مراکز درمانی راهی جز این نیست که خیرین سلامت به این عرضه ورود پیدا کنند.

جریمه 3 میلیارد تومانی شهرداری از دانشگاه علوم پزشکی لرستان

رئیس بیمارستان شهید رحیمی شهر خرم‌آباد عنوان کرد: شهرداری خرم‌آباد در حوزه ساخت مرکز شیمی‌درمانی خرم‌آباد تاکنون سه میلیارد تومان بیمارستان را جریمه کرده است بنابراین انتظار می‌رود حوزه شهرداری  جرائم سنگین را از روی دوش دانشگاه علوم پزشکی بردارد.

وی بابیان اینکه فاز نخست بخش شیمی‌درمانی بیمارستان شهید رحیمی به همت خیرین سلامت راه‌اندازی شده است، بیان کرد: ازآنجاکه فاز دوم نیز امروز کلنگ زنی شده است این ترس وجود دارد که شهرداری سه میلیارد تومان دیگر به این جریمه اضافه کند.

رحیمی گفت: روش شهرداری خوب نیست چراکه خیرین حوزه سلامت در حال انجام خدمت عام المنفعه هستند درحالی‌که شهرداری با جریمه خود ما را در کمیسیون 100 گرفتار کرده است بنابراین انتظار می‌رود حوزه شهرداری و سایر ارگان‌ها در این امر خیر پیش‌قدم شوند.