رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

۳۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به ۶۱ روستای استان لرستان هزینه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به ۶۱ روستای استان لرستان هزینه شد

۳۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به ۶۱ روستای استان لرستان هزینه شد

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: ۳۰ میلیارد تومان اعتبار از ابتدای سال ۹۵ تاکنون برای گازرسانی به ۶۱ روستای لرستان هزینه شده است.

حشمت‌الله شمس خرم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران اظهار داشت: گازرسانی 61 روستای استان لرستان امسال در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد که با افتتاح آن آمار روستاهای گازرسانی شده استان به 830 روستا می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه این 61 روستا هرکدام بالای 20خانوار جمعیت دارند افزود: پیش‌بینی‌شده تا پایان خردادماه 96، کار گازرسانی به 250 روستای استان را انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان  عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم قبل از خردادماه سال 96 کار گازرسانی به این 250 روستا اجرای شود از طرفی گازرسانی بخش دیگری از روستاهای استان نیز در دست اقدام است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون 30 میلیارد تومان برای گازرسانی به 61 روستای استان لرستان هزینه شده است.

شمس خرم‌آبادی تصریح کرد: تا پایان سال گذشته 250 روستای استان گازرسانی شد و بنا است با گازرسانی 250 روستا در استان تعداد روستاهای گازرسانی شده استان به هزار روستا برسد.

وی تعداد روستاهای بالای 20 خانوار استان را هزار و‌530 روستا دانست و خاطرنشان کرد: هزار و 200 روستای بالای 20 خانوار لرستان شرایط گازرسانی از طریق خط رادارند اما یک سری از روستاها از طریق خط قابلیت گازرسانی ندارند که باید به روش CNG و سایر روش‌ها گازرسانی شوند.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: سال گذشته اجرای پروژه EPC برحسب دستور استاندار لرستان پیگیری شد تا امسال به نتیجه برسد؛ برای اجرای پروژه EPC هم‌اکنون مشاور در حال طراحی و نقشه‌برداری مسیرها است و احتمال می‌رود که ظرف دو تا سه ماه آینده عملیات اجرایی آن برای 270 روستای استان آغاز شود.

شمس خرم‌آبادی اعتبار اولیه پروژه EPC را 77 تا 80 میلیارد تومان برشمرد و افزود: اجرای این برنامه بر اساس بودجه پیش می‌رود و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد که امیدواریم بر اساس برنامه زمان‌بندی‌شده به سرانجام برسد.