جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

۳۰ هزار واحد مسکن در لرستان به بهره‌برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰ هزار واحد مسکن در لرستان به بهره‌برداری رسید

۳۰ هزار واحد مسکن در لرستان به بهره‌برداری رسید

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: از حدود ۴۷ هزار واحد مسکن در لرستان حدود ۳۰ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شهرام ملکی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سال گذشته ردیفی در قانون بودجه به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد تا 500 هزار تن قیر جهت آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی کشور اختصاص دهد.

وی بابیان اینکه استان لرستان از 50 هزار تن  قیر کشور، 52 هزار تن دریافت کرد، افزود: پیمانکاران استان در این زمینه می‌بایست نقدینگی پرداخت کنند ولی به خاطر ظرفیت رایگان، آماده بودن زیرسازی پروژه‌ها و ثبت پیشرفت فیزیکی پروژه‌هایی که در مرحله آسفالت بودند توانستیم از سهمیه شناور 600  میلیارد تومان، حدود 54 میلیارد تومان دریافت کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ‌بر 624 میلیارد تومان جهت پرداخت مطالبات پیمانکاران توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پیش‌بینی شد، عنوان کرد: در این زمینه بنا شد حدود 60 میلیارد تومان به پرداخت مطالبات پیمانکاران لرستان پرداخت شود که این امر میسر نشد اما ظرفیت‌ها ایجاد شده است.

وی بیان کرد: در بحث دریافت مطالبات اگر منابع دولت به‌موقع می‌توانست به نقدینگی تبدیل شود ما در استان می‌توانستیم سهم 10 درصدی از این مطالبات کشور را دریافت کنیم بنابراین هرچند پولی دریافت نکردیم ولی هنگامی‌که وزارت راه و شهرسازی این پول را توزیع می‌کند بیشترین سهم مربوط به لرستان است که تلاش برای دریافت مطالبات را راحت‌تر می‌کند.

ملکی تصریح کرد: سال گذشته در سفر رئیس‌جمهور به استان از مجموع 600 میلیارد تومان تعهدات سفر، بالغ‌بر 283 میلیارد تومان فقط به چهار خطه کردن راه‌ها اختصاص یافت که خوشبختانه این امر سبب شد تا اعتبارات استان در سال 94 نسبت به 93 رشد داشته باشد.

وی در رابطه با ایمنی راه و کاهش تصادفات،گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده در این حوزه از 519 کشته در راه‌های اصلی و فرعی استان در سال 88 این آمار در سال گذشته به 408 کشته کاهش‌یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اقدامات راه و شهرسازی در بحث مسکن، خاطرنشان کرد: تاکنون از حدود 47 هزار واحد مسکن در لرستان حدود 30 هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌شده تا پایان سال 94 به جزء هفت هزار واحدی که یا متقاضی ندارند و یا درگذشته و امسال کار اجرایی آن‌ها آغاز شده مابقی واحدهای مسکونی با توجه به دستور ویژه استاندار لرستان به بهره‌برداری برسد.

ملکی به پیگیری‌های ویژه برای برطرف شدن مشکلات مسکن مهر استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته از ردیف‌های شناور که می‌بایست برای تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر پیگیری‌هایی انجام شود توانستیم 17 میلیارد تومان برای آماده‌سازی زیرساخت‌های سایت مسکن مهر دریافت کنیم.

 

وی عنوان کرد: دریافت 17 میلیارد تومان برای آماده‌سازی زیرساخت‌های مسکن مهر نشان‌دهنده پیگیری‌های استان در مجموعه وزارت راه و شهرسازی بود کما اینکه در سفر وزیر نیز مبلغ پنج میلیارد تومان از یارانه‌ها دادند که به هیچ استانی پرداخت‌نشده بود.