جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

۳۱ میلیون تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۱ میلیون تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان ثبت شد

۳۱ میلیون تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان ثبت شد

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های لرستان گفت: طی امسال ۳۱ میلیون تردد وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان ثبت شده است.

حسن رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی پنج ماه اول سال جاری ۳۱ میلیون و  ۵۸۰ هزار و ۹۲۷ تردد وسیله نقلیه در محورهای استان ثبت شده است.

وی عنوان کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۲ دستگاه تردد شمار مستقر در محورهای استان این میزان تردد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با ۳۰ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۶۶۵  تردد ثبت شده، ۴.۷ درصد افزایش یافته است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های لرستان با اشاره به سهم  ۲۰ درصدی وسایل نقلیه سنگین از کل ترددهای ثبت شده بیان داشت: محورهای پلدختر - اندیمشک و برعکس و کمربندی خرم آباد بیش ترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین در محورهای استان لرستان را داشته اند.

رحمانی با بیان این که ساعت اوج تردد در محورهای استان طی این مدت ۱۹ تا ۲۰ بوده است، افزود: محورهای سه راهی چالانچولان - دورود - خرم آباد با یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۵۲۲  تردد، دورود - سه راهی چالان چولان با یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۴۶ تردد و بروجرد - توره با یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۵۷۶ تردد به ترتیب پر ترددترین محورهای استان بوده اند.

وی عنوان کرد: سرعت متوسط وسایل نقلیه در محورهای مجهز به تردد شمار ۸۳ کیلومتر بر ساعت ثبت شده و بیشترین سرعت متوسط مربوط به محورهای آزاد راه پل زال - خرم آباد با ۱۰۰، خرم آباد - کوهدشت با ۹۶ و فیروزآباد - سه راهی الشتر با ۹۵ کیلومتر بر ساعت بوده است.