جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

۳۳ درصد سرشماری نفوس و مسکن در کشور انجام‌ شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۳ درصد سرشماری نفوس و مسکن در کشور انجام‌ شد

۳۳ درصد سرشماری نفوس و مسکن در کشور انجام‌ شد

رئیس مرکز آمار ایران گفت: تاکنون ۳۳ درصد از سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشور انجام‌ شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد امید علی پارسا عصر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرحله اول سرشماری انجام شد که استان لرستان در ردیف استان‌های عالی قرار گرفت که امیدواریم این استان در مرحله دوم نیز به رتبه برتر برسد.

وی با بیان اینکه شاخص‌های کیفی که در لرستان وجود دارد نسبت به استان‌های دیگر وضعیت بهتری دارد افزود: سرعت پیشرفت لرستان نسبت به استان‌های دیگر بالاتر است، رتبه دوم شایسته مردم لرستان است و استان جایگاه شایسته خود را در این عرصه نشان می‌دهد.

رئیس مرکز آمار ایران عنوان کرد: تاکنون 33 درصد کل سرشماری در کشور انجام‌شده که انتظار داشتیم به 40 درصد برسد ولی استان لرستان از هدف 40 درصد بالاتر رفته است.

وی با اشاره به تخلفات رخ‌داده در امر سرشماری بیان کرد: اگر کسانی که ساکن شهر هستند در روستا فرم‌های سرشماری را تکمیل کردند که مأموران آمارگیر این مسائل را اصلاح می‌کنند حتی اگر کسی اصلاح نکند به‌طورقطع در مرکز آمار بانک‌های اطلاعاتی دیگری داریم که با کمک آن‌ها هرکسی را همان‌جا که سکونت دارد مستقر می‌کند و از این جابه‌جایی‌های جمعیت جلوگیری می‌کنیم چون این آما اطلاعات غلط و غیر صحیحی است.

پارسا تصریح کرد: برنامه‌ریز نیاز به اطلاعات و آمار صحیح دارد که امیدواریم مأموران این خطاها را در مرحله‌ای که به درب همه منازل می‌روند حل کنند و با سامانه‌های دیگر نیز حتماً کنترل می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای تأمین امنیت مأموران سرشماری هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی صورت گرفته و اگر مشکلی باشد غیر از اینکه حضور فیزیکی دارند از طریق 110 موضوع را حل‌وفصل می‌کنند.

رئیس مرکز آمار ایران  بابیان اینکه هیچ ارتباطی بین هدفمندی یارانه و سرشماری وجود ندارد گفت: به لحاظ قانون اطلاعاتی که مردم به مرکز آمار می‌دهند 100 درصد در سطح فردی محرمانه است و مرکز  آمار حق ندارد این اطلاعات را در اختیار حتی قوه قضائیه قرار دهد و در صورت دادن اطلاعات تخلف کرده است.

وی اظهار داشت: 25 هزار مامور سرشماری در سطح کشور کار سرشماری را انجام می‌دهند که نسبت به آمار  65 هزار نفر که قبلاً ارائه شدکاهش‌یافته و حرکت به سمت ابزارهای نو است.