سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

۳۵۰۰ طلاق در لرستان ثبت شد/ رتبه ششم استان در نرخ ازدواج - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۵۰۰ طلاق در لرستان ثبت شد/ رتبه ششم استان در نرخ ازدواج

۳۵۰۰ طلاق در لرستان ثبت شد/ رتبه ششم استان در نرخ ازدواج

کارشناس برنامه ریزی امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان از ثبت سه هزار و ۵۰۰ مورد طلاق در این استان طی سال گذشته خبر داد.

 به گزارش خبرنگار مهر، اردشیر ویسکرمی پیش از ظهر یکشنبه در اولین جلسه شورای استانی بررسی آسیب های اجتماعی که با حضور مدیران و کارشناسان سازمان تبلیغات اسلامی، مدیرکل حوزه هنری و نماینده خبرگزاری مهر برگزار شد، اظهار داشت: از جمله آسیب های اجتماعی اولویت دار که باید در شورای استانی بررسی آسیب های اجتماعی مدنظر قرار گیرند اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق، فساد اخلاقی و نقاط بحران خیز هستند.

وی به آمارهای جمعیت، ازدواج، طلاق، ولادت و وفات در استان اشاره کرد و گفت: مطابق آماری که اداره ثبت احوال استان به شورای فرهنگ عمومی داده است جمعیت کمتر از ۱۵ سال استان ۲۳.۵ درصد، جمعیت ۱۵ تا ۲۹ سال آن ۳۳.۸ درصد، جمعیت ۳۰ تا ۶۴ سال استان ۳۷.۲ و جمعیت سالمند آن ۵.۵ درصد است.

کارشناس برنامه ریزی امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به اینکه در سال ۹۴ لرستان رتبه ۱۳ کشور را در نرخ ولادت داشته است، عنوان کرد: آمار کل ولادت های ثبت شده در استان طی سال ۹۴ حدود ۳۸ هزار و ۵۸۵ نفر بوده که از این تعداد ۲۰ هزار و ۱۶۰ نفر پسر و مابقی دختر بوده اند.

ویسکرمی تعداد فوتی های ثبت شده در استان را طی سال ۹۴ حدود هشت هزار و ۳۹۶ نفر برشمرد و افزود: از این تعداد چهار هزار و ۹۸۲ نفر مرد و سه هزار و ۴۰۰ نفر زن بوده اند و لرستان رتبه ۱۱ کشور را در زمینه نرخ فوت داشته است.

وی با اشاره به اینکه مطابق آمار سال گذشته لرستان رتبه ششم کشور را در نرخ ازدواج داشته است، ادامه داد: در حوزه طلاق طی سال ۹۴ به ازای هر هزار نفر جمعیت در لرستان ۱.۹ طلاق ثبت شده و این در حالی است که میانگین طلاق های ثبت شده در کشور به ازای هر هزار نفر ۲.۱ بوده است.

کارشناس برنامه ریزی امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه لرستان در شاخص نسبت ازدواج به طلاق در سال ۹۴ رتبه دهم کشور را داشته است، بیان داشت: مطابق آمار میانگین سن طلاق در مردان کشور ۳۵ سال و در مردان لرستانی ۳۳ سال بوده و میانگین سن طلاق در زنان کشور ۳۰ سال و در زنان لرستانی ۲۸ سال بوده است.

ویسکرمی تعداد طلاق های صورت گرفته در لرستان را طی سال ۹۴ برابر با سه هزار و ۵۵۱ مورد برشمرد و اضافه کرد: آمار طلاق در استان طی سال های ۹۳، ۹۲ و ۹۱ به ترتیب سه هزار و ۴۵۹، سه هزار و ۴۵۵و سه هزار و ۳۶۸ مورد بوده است.