رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

۳۵.۵ درصد از تعهد اشتغال‌زایی دستگاه‌های اجرایی شهرستان خرم‌آباد محقق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۵.۵ درصد از تعهد اشتغال‌زایی دستگاه‌های اجرایی شهرستان خرم‌آباد محقق شد

۳۵.۵ درصد از تعهد اشتغال‌زایی دستگاه‌های اجرایی شهرستان خرم‌آباد محقق شد

فرماندار خرم‌آباد گفت: ۳۵.۵ درصد از تعهد اشتغال‌زایی دستگاه‌های اجرایی شش ماهه نخست امسال در شهرستان خرم‌آباد محقق شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب الله خجسته پور در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان خرم‌آباد که در سالن جلسات فرمانداری خرم‌آباد برگزار شد در رابطه با عملکرد شش ماهه دستگاه‌های اجرایی شهرستان خرم‌آباد در بحث اشتغال اظهارداشت: در شش ماه نخست امسال دستگاه‌های اجرایی شهرستان خرم‌آباد عملکرد مطلوبی داشتند و به طور میانگین تاکنون 35.5 درصد تعهد اشتغال‌زایی محقق شده است.

وی افزود: اگر چه در نیمه نخست سال 95 باید 50 درصد از تعهد سند اشتغال اجرایی می‌شد اما با توجه به توزیع اعتبارات و تخصیص‌ها 35 درصد تعهد نیز هم‌خوانی دارد و امیدواریم که در شش ماه باقی مانده سال این درصد افزایش یابد.

فرماندار خرم‌آباد در رابطه با میزان تحقق اشتغال در دستگاه‌های اجرایی شهرستان خرم‌آباد عنوان کرد: در نیمه نخست امسال جهاد کشاورزی خرم‌آباد 51 درصد، صنعت معدن تجارت 36 درصد، شرکت گاز 80 درصد، آب و فاضلاب شهری 86 درصد و آب و فاضلاب روستایی 100 درصد به تعهدات خود عمل کرده‌اند.

وی بیان کرد: اداره راه و شهرسازی 26 درصد، بنیاد مسکن 20 درصد،  میراث فرهنگی 38 درصد، اقتصاد و دارایی 12 درصد، تعاون کار و رفاه اجتماعی 71 درصد و کمیته امداد خرم‌آباد 54 درصد تعهدات اشتغال‌زایی خود را محقق کرده‌اند.

خجسته پور تصریح کرد: اداره بهزیستی 47 درصد، فنی و حرفه‌ای 47 درصد، آموزش و پرورش و نوسازی 67 درصد، آموزش عالی 15 درصد، علوم پزشکی 10 درصد، بنیاد شهید 40 درصد،ارشاد اسلامی 16 درصد و اداره ورزش و جوانان 46 درصد از تعهدات اشتغال‌زایی خود را اجرای کرده است.

وی گفت: شرکت توزیع برق خرم‌آباد از پنج نفر تعهد اشتغال‌زایی خود سهم بیشتری داشته به طوری که تاکنون زمینه اشتغال 20 نفر را فراهم کرده است و شرکت پست نیز از تعهد یک نفربرا ی 11 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

فرماندار خرم‌آباد اظهارداشت: از سوی شرکت آب منطقه‌ای و شرکت نفت شهرستان خرم‌آباد در شش ماهه نخست امسال هیچ شغلی در سامانه به ثبت نرسیده است.

وی افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان خرم‌آباد مانند شهرداری اشتغال‌زایی خوبی ایجاد کرده است اما اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد به ثبت نرسیده که انتظار می‌رود برای ثبت این اشتغال، تعامل بیشتری بین اداره کار و شهرداری ایجاد شود.