جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

۳۶ روستای شهرستان کوهدشت با مشکل کمبود آب شرب روبه‌رو است - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۶ روستای شهرستان کوهدشت با مشکل کمبود آب شرب روبه‌رو است

۳۶ روستای شهرستان کوهدشت با مشکل کمبود آب شرب روبه‌رو است

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان لرستان گفت: حدود ۳۶ روستای شهرستان کوهدشت با کمبود و مشکل آب شرب روبه‌رو است که امسال با اجرای ۲ پروژه آب‌رسانی تقریباً مشکل آب ۲۵ روستا برطرف می‌شود.

علیرضا کاکاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: طی سه‌ماهه نخست امسال حدود دو هزار و 200 انشعاب غیرمجاز آب در سطح استان لرستان شناسایی شد.

وی بابیان اینکه تقریباً همه کنتورهای غیرمجاز آب مورد پیگیری قرارگرفته‌اند، افزود: تاکنون 390 مورد انشعاب غیرمجاز به دادگستری معرفی‌شده و یک سری رأی برای آن‌ها صادرشده که مابقی نیز در دست پیگیری است.

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان لرستان در رابطه با مشکلات آب‌رسانی شهرستان کوهدشت عنوان کرد: در بحث آب‌رسانی امسال به‌مراتب مشکلات این شهرستان کمتر شده است.

وی بیان کرد: در قسمت شرقی شهرستان کوهدشت در دو منطقه مردم با مشکل آب مواجه هستند که در صورت راه‌اندازی مجتمع آب‌رسانی گل زرد مشکل آب 15 روستا برطرف می‌شود.

کاکاوند تصریح کرد: در منطقه وسکو که یکی از مناطق محروم و دورافتاده این شهرستان است هشت روستا مشکل آب شرب دارند که برای آن‌ها چاه حفر می‌شود.

وی بابیان اینکه حدود 36 روستای شهرستان کوهدشت با کمبود و مشکل آب شرب روبه‌رو است، گفت: امسال با اجرای این دو پروژه آب‌رسانی، تقریباً مشکل آب شرب 25 روستا برطرف می‌شود.

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان لرستان میزان اعتبارات ملی آب‌رسانی استان را 35 میلیارد تومان برشمرد و اظهار داشت: میزان اعتبارات حوزه آب و فاضلاب روستایی از محل منابع استانی  حدود 30 میلیارد تومان است.