رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

۳۶ مورد دوقلویی زایی در پلدختر به ثبت رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۶ مورد دوقلویی زایی در پلدختر به ثبت رسید

۳۶ مورد دوقلویی زایی در پلدختر به ثبت رسید

رئیس اداره ثبت احوال پلدختر از ثبت ۳۶ مورد دو قلو زایی در این شهرستان خبر داد.

محمدرضا منصوری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آمار طلاق در شهرستان پلدختر اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال ۱۰۱ مورد طلاق در شهرستان پلدختر ثبت شده که از این تعداد ۵۷ مورد در شهر و ۴۴ مورد در روستاها به ثبت رسیده است.

وی به واقعه ولادت در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: در مدت زمان یاد شده، هزار و ۲۸۹ ولادت شامل ۶۱۴ مورد در شهرها و ۶۷۵ مورد در روستاهای این شهرستان ثبت شده که در مقایسه مدت مشابه سال گذشته هشت دهم درصد افزایش یافته است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان پلدختر ابا بیان اینکه از این تعداد ولادت ۶۹۹ مورد پسر و ۵۹۰ دختر بوده است گفت: در مقابل ۱۱۸ پسر ۱۰۰ نوزاد دختر در شهرستان پلدختر متولد شده است.

منصوری گفت: در ۹ ماهه امسال ۳۶ مورد دو قلو زایی در این پلدختر ثبت شده و نام محمد و فاطمه انتخاب اول والدین برای انتخاب نام نوزادان خود بوده است.

وی به واقعه فوت در شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: در مدت زمان یاد شده ۲۸۹  مورد واقعه فوت در شهرستان ثبت شده که  شامل ۱۳۹ مورد شهر و  ۱۵۰ مورد روستاها بوده است.

رئیس اداره ثبت احوال پلدختر تصریح کرد: از این تعداد فوت شده در شهرستان پلدختر ۱۷۳ مورد مرد و ۱۱۵ مورد زن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  هفت و هشت دهم درصد واقعه فوت افزایش یافته است.

منصوری به واقعه ازدواج در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال ۶۴۳ مورد واقعه ازدواج در شهرستان ثبت شده که از این تعداد ۳۲۲ مورد در شهر و ۳۲۱ مورد در روستاها ثبت شده که با این اوصاف واقعه ازدواج نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش نشان می دهد.

وی افزود: در ۹ ماهه سال جاری ۲۰ هزار و ۹۰۴ مورد خدمت در ثبت احوال صورت گرفته است که از این تعداد ۱۱هزار و ۹۲۴ مورد خدمت به  ارباب رجوع صورت گرفته است.

رئیس اداره ثبت احوال پلدختر تصریح کرد: همچنین در ۹ ماهه امسال سه هزارو ۵۱۴ جلد شناسنامه در شهرستان پلدختر صادر و تحویل متقاضیان داده شده است.

منصوری با بیان اینکه ۸۴۴ مورد کارت ملی هوشمند در این شهرستان صادر و تحویل ارباب رجوع داده شده است گفت: میانگین سن زوجین در شهرستان پلدختر، مرد ۲۸ سال و زن ۲۳ سال است.