جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

۳ طلافروشی در استان لرستان به سرقت رفتند/ دستگیری ۴ سارق - نمایش محتوای خبر

 

 

۳ طلافروشی در استان لرستان به سرقت رفتند/ دستگیری ۴ سارق

۳ طلافروشی در استان لرستان به سرقت رفتند/ دستگیری ۴ سارق

فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: ۳ سرقت در طلافروشی‌های استان لرستان اتفاق افتاد که احتمال می‌رود ارتباطی در بین این سرقت‌ها وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سردار محمد قنبری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در سالن جلسات فرماندهی انتظامی استان برگزار شد اظهار داشت: در شش‌ماهه نخست امسال جمع کل سرقت‌ها نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش‌یافته است.

وی بابیان اینکه در این مدت‌زمانی جمع کل سرقت‌های مهم شش درصد کاهش‌یافته است افزود: طی شش‌ماهه نخست امسال سرقت مسلحانه موفق در استان نداشته‌ایم.

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به چند سرقت مهم که در این مدت در استان رخ‌داده است عنوان کرد: یک سرقت در طلافروشی شهرستان بروجرد اتفاق افتاد که در حین این سرقت صاحب مغازه آژیر را به صدا درمی‌آورد که مأمور نیروی انتظامی درصحنه حضور می‌یابد و دو نفر را خلع سلاح و از صحنه متواری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سه سرقت مهم دیگر در استان طی این مدت اتفاق افتاده که یک مورد در شهرستان سلسله بوده است بیان کرد: این سرقت از مغازه طلافروشی بود که پشت این مغازه مخروبه‌ای با زیربنای هزار متر و گیاهان سر به فلک کشیده قرار داشت و درعین‌حال هیچ‌گونه حفاظت محکمی از مغازه وجود نداشت.

سردار قنبری تصریح کرد: قبل از انجام سرقت پیام قطع دوربین و دزدگیر مغازه به صاحب مغازه ارسال می‌شود ولی پیگیری انجام نمی‌دهد که همین عوامل از سوی مالباخته سبب تسریع در عملکرد مجرم می‌شود.

وی بابیان اینکه سرقت انجام‌شده و ما وظیفه کشف و پیگیری آن را بر عهده‌داریم خاطرنشان کرد: سرقت از سوی افراد حرفه‌ای بوده، تاکنون چهار نفر در این زمینه دستگیرشده و این افراد را با کار علمی شناسایی کرده‌ایم اما هنوز قطعیت نیافته که همان سارقان باشند.

فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: یک مورد سرقت نیز در خیابان دکتر حسابی خرم‌آباد اتفاق افتاد و با توجه به قرائن به‌دست‌آمده روز گذشته دو نفر مظنون مسلح دستگیر شدند؛ این افراد که در یک سرقت مسلحانه با مأموران نیروی انتظامی درگیر می‌شوند دستگیر و از آن‌ها مقداری سلاح کشف می‌شود.

وی اظهار داشت: سرنخ‌هایی از این سرقت‌ها به‌دست‌آمده که احتمال می‌رود ارتباطی در بین این سرقت‌ها وجود داشته باشد.

سردار قنبری افزود: در سرقتی که در طلافروشی 12 برجی اتفاق افتاد رئیس کلانتری منطقه پس از اطلاع با همراه مأمور نیروی انتظامی در محل حاضر می‌شود، مأمور پشت‌بام را موردبررسی قرار می‌دهد که مورد گلوله سارقان قرار می‌گیرد که بلافاصله به سمت سارقان تیراندازی می‌کنند؛ پس از نیم ساعت به‌شخصه در محل حادثه حاضر شدم و طرح مهار انجام شد.

وی عنوان کرد: با انجام این طرح سارقان نتوانستند با تجهیزات و وسایلی که دارند از صحنه خارج شوند که با جا گذاشتن وسایل خود در محل متواری شدند و در تعقیب آن‌ها نیز دوقبضه سلاح و لباس‌های خود را در سطل زباله قرار داده بودند.

فرمانده انتظامی استان لرستان بیان کرد: از سارقان سه قبضه سلاح، 500 عدد فشنگ و تجهیزات مورداستفاده آن‌ها توقیف شد که احتمال می‌رود از این طریق به جرائم دیگری نیز دست‌یابیم.

وی تصریح کرد: مأمور نیروی انتظامی در این حادثه سه تیرخورده و در حال حاضر در آی سی یو به سر می‌برد و تا 72 ساعت دیگر وضعیت هوشیاری وی مشخص می‌شود.

سردار قنبری خاطرنشان کرد: تمام طلافروشی و بانک‌های استان را پوشش محسوس و نامحسوس داده و کنترل می‌شوند، کشت‌های کیف‌قاپی در استان فعال بوده و به‌صورت ویژه نیز فعالیت خود را گسترش می‌دهند.

وی گفت: در حوزه پلیس قتل‌ها به هفت نوع طبقه‌بندی می‌شود که در استان قتل پیچیده نداریم، جسدی که در دریاچه گهر پیدا شد بلافاصله پلیس بررسی‌های لازم را انجام داد و در کمترین زمان هویت وی مشخص شد.

فرمانده انتظامی استان لرستان اظهار داشت: قتل‌هایی که در عروسی‌ها و به دلیل تیراندازی رخ می‌دهد پیگیری می‌شود، به فرماندهان شهرستان ابلاغ‌شده که در صورت تیراندازی در عروسی‌ها صاحبان عروسی باید پاسخگو باشند، در صورت انجام این اقدام پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

وی در راستای افزایش دوربین‌های سطح شهر افزود: در حال حاضر 60 دوربین در سطح خیابان‌ها وجود دارد که نگهداری آن‌ها هزینه‌بر است که اعتباری به ما در این راستا داده نمی‌شود، در راستای توسعه این دوربین‌ها با استاندار لرستان مکاتبه شده تا دوربین‌ها را توسعه دهیم چراکه با افزایش دوربین حدود یک‌سوم نیروها تقلیل یافته است.

سردار قنبری عنوان کرد: نیروی انتظامی با تمام توان و به صورت قاطع با مجرمان برخورد می‌کند و نخواهیم گذاشت اینگونه اتفاق‌ها دوباره تکرار شود.