رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان پلدختر به کشت «باقلا» اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان پلدختر به کشت «باقلا» اختصاص یافت

۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان پلدختر به کشت «باقلا» اختصاص یافت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پلدختر گفت: ۴۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت باقلا اختصاص یافته است.

نظر نظری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همه ساله با شروع فصل پاییز کشت باقلا در شهرستان پلدختر شروع و برداشت آن از نیمه دوم فروردین آغاز می شود و تا یک ماه یعنی حداکثر تا پایان نیمه اول اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون کار برداشت محصول باقلا از سطح مزارع شهرستان پلدختر آغاز شده است گفت: پیش بینی می شود از سطح زیر کشت این محصول بیش از چهار هزار و ۸۰۰ تن باقلا برداشت و روانه بازار مصرف شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پلدختر با بیان اینکه تمام محصول باقلا شهرستان به صورت غلاف چینی بهره برداری و به فروش می رسد افزود: این محصول مانند سبزیجات نیست و به آبیاری کمتری نیاز دارد بنابر این برای کشاورزان با صرفه تر است.

نظری گفت: در این شهرستان هزار نفر از کشاورزان به کار کاشت، داشت و برداشت محصول باقلا فعالیت و اشتغال دارند.

وی با بیان اینکه روش کاشت باقلا در پلدختر به صورت سنتی است افزود: پیش بینی می شود عملکرد باقلا در شهرستان در هر هکتار به ۱۲ تن برسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پلدختر گفت: با توجه به بازار مناسب فروش این محصول علاوه بر مصرف داخلی در شهرستان های شمال کشور و استان تهران صادر می شود.

نظری برگزاری کلاس های آموزشی، بازدیدهای کارشناسی، تامین نهاده و تنظیم بازار را از جمله اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی در خصوص کشت محصول باقلا در سطح شهرستان عنوان کرد.

وی افزود: در برگزاری دوره های آموزشی بهره برداران با مدیریت صحیح آبیاری، تغذیه، هرس، مبارزه با آفات و بیماری ها و کنترل علف های هرز آشنا شدندو

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پلدختر تصریح کرد: محصول باقلا در پلدختر با توجه به طعم و مزه به صورت تازه خوری مصرف و مازاد آن به به صورت خشک شده روانه بازار می شود.