جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دورود به سیستم آبیاری بارانی مجهز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دورود به سیستم آبیاری بارانی مجهز شد

۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دورود به سیستم آبیاری بارانی مجهز شد

مدیر جهاد کشاورزی دورود گفت: ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دورود امسال با اعتباری معادل ۶ میلیارد تومان به سیستم آبیاری بارانی مجهز شد.

نعمت‌الله قائد رحمت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دورود،با اشاره به بهره‌برداری از چند طرح جهاد کشاورزی در ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: بهره‌برداری از 600 هکتار آبیاری بارانی در اراضی کشاورزی، باغبانی و سطح انهار شهرستان دورود از جمله طرح‌هایی است که به مناسبت ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به رشد 110 درصدی آبیاری بارانی در اراضی باغبانی و کشاورزی این شهرستان، افزود: با تلاش‌های انجام‌شده پوشش آبیاری بارانی در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی دورود عنوان کرد: با توجه به ترویج و اطلاع‌رسانی گسترده در راستای ضرورت استفاده کشاورزان از شیوه‌های نوین  آبیاری، مزایا و نحوه استفاده از دستگاه‌های آبیاری نوین طی سال‌های اخیر استقبال کشاورزان این شهرستان از اجرای این شیوه آبیاری روزبه‌روز در حال گسترش است.

وی ضررت استفاده از این شیوه آبیاری را جلوگیری از هدر رفت آب دانست و بیان کرد: در طول یک سال گذشته عملکرد جهاد کشاورزی شهرستان دورود در حوزه بهره‌گیری از آبیاری بارانی معادل 400 هکتار از مجموع اراضی کشاورزی این شهرستان بوده که این میزان 50 درصد، معادل 800 هکتار زیرپوشش آبیاری بارانی در طول سال‌های گذشته بوده است.

قائد رحمت تصریح کرد: امسال 400 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان بااعتباری معادل شش میلیارد تومان به سیستم آبیاری بارانی مجهز شده است.

وی با اشاره به دیگر پروژه‌های در دست بهره‌برداری در ایام‌الله دهه فجر خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از چهار واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 85 هزار قطعه، تولید اسمی 680 تن گوشت مرغ با اعتبار تسهیلات 13 هزار و 50 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 16 نفر، بهره‌برداری واحد پرورش بوقلمون به ظرفیت هشت هزار قطعه، تولید اسمی 160 تن گوشت بوقلمون با اعتبار پنج هزار میلیون ریال و اشتغال‌زایی شش نفر، بهره‌برداری از واحد پرواربندی گوساله با ظرفیت 100 رأس گوساله، تولید اسمی 50 تن گوشت قرمز با اعتبار یک هزار و 850 میلیون ریال و اشتغال‌زایی سه نفر از طرح‌های معاونت جهاد کشاورزی شهرستان دورود در حوزه دام و طیور است.

مدیر جهاد کشاورزی دورود به افتتاح ادامه ایستگاه پمپاژ بنک‌آباد اشاره کرد و گفت: این ایستگاه که بااعتباری معادل یک میلیارد تومان احداث‌شده است قابلیت آبیاری بارانی 313 هکتار از اراضی تحت پوشش خود را دارد که در مجموع چهار میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.