رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

۴۱۰۰ شغل با افتتاح ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد در شهرستان سلسله ایجاد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۱۰۰ شغل با افتتاح ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد در شهرستان سلسله ایجاد می‌شود

۴۱۰۰ شغل با افتتاح ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد در شهرستان سلسله ایجاد می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: با تکمیل کامل ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد شهرستان سلسله برای ۱۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

علی امید سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سلسله اظهار داشت: ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد یکی از بزرگترین ایستگاه‌های پمپاژ در غرب کشور محسوب می‌شود که عملیات اجرایی آن در سال 1383 آغاز شده است.

وی عنوان کرد: هدف از احداث این ایستگاه پمپاژ، تأمین آب لازم برای آبیاری تحت فشار سه هزار و 200 هکتار از اراضی کشاورزی دشت الشتر از طریق رودخانه کهمان بوده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه این ایستگاه دارای 11 الکتروپمپ است که هرکدام 355 کیلووات قدرت دارند، خاطرنشان کرد: ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد دارای دو ایستگاه ثانویه بوده و طول مسیر آبرسانی آن سه هزار و 300 متر و طول کانال‌های آبرسانی نیز 11 هزار متر است.

سیفی عنوان کرد: تاکنون سه ایستگاه پمپاژ برای این ایستگاه ساخته و پمپ‌های آن نیز نصب و برق‌رسانی آن انجام و کانال انتقال آب اصلی نیز به طول 11 کیلومتر شبکه اصلی انجام شده و در حال حاضر 600 هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 98 میلیارد ریال برای طرح هزینه صرف شده است، تصریح کرد: احداث شبکه‌های فرعی آبیاری تحت فشار این طرح به مقدار دو هزار و 600 هکتار باقی مانده که جهت تکمیل آنها به 200 میلیارد اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان بیان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری کامل از این طرح برای 1600 نفر به صورت مستقیم و 2500 نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

وی گفت: تا پایان سال 96، یک هزار و 400 هکتار دیگر از این اراضی منطقه تحت پوشش شبکه آبیاری تحت فشار فیض‌آباد قرار می‌گیرد.