رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

۴۱۱ واحد صنعتی غیرفعال در استان لرستان وجود دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۱۱ واحد صنعتی غیرفعال در استان لرستان وجود دارد

۴۱۱ واحد صنعتی غیرفعال در استان لرستان وجود دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه ۴۱۱ واحد صنعتی غیرفعال در استان لرستان وجود دارد گفت: برای راه‌اندازی و افزایش ظرفیت واحدهای نیمه تمام، راکد و نیمه فعال استان ۴۰۵ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۵ پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزلری تسنیم از خرم‌آباد، رضا صفی‌خانی ظهر روز یکشنبه در حاشیه جلسه بانک‌های استان لرستان با شهرک‌های صنعتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر 48 واحد صنعتی در استان لرستان در تملک بانک‌ها قرار دارد که از این تعداد 18 واحد خارج از شهرک‌های صنعتی قرار دارد.

وی افزود: این 18 واحد تحت تملک بانک مساحتی بیش از 6.5 هکتار دارند و سرمایه‌گذاری صورت گرفته در آنها حدود 25 میلیارد تومان است که در حال حاضر به حال خود رها شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه در مجموع 411 واحد صنعتی غیرفعال در استان لرستان وجود دارد عنوان کرد: برای راه‌اندازی و افزایش ظرفیت واحدهای نیمه تمام، راکد و نیمه فعال استان 405 میلیارد تومان اعتبار در سال 95 پیش‌بینی شده است که در قالب تسهیلات و یارانه ارایه می‌شود و با تلاش‌هایی که انجام می‌شود امیدواریم تا پایان شهریور ماه سال جاری این اعتبار را جذب کنیم.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه جذب این 405 میلیارد تومان می‌تواند سبب تحول در اقتصاد استان شود ولی در حقیقت تسهیلات خیلی خوبی نیست چرا که 5 درصد یارانه دارد و با سود 18 درصد در اختیار صنعتگران قرار می‌گیرد.

صفی‌خانی گفت: یکی از اولویت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت برای سال 95 در استان لرستان احیا 12 واحد صنعتی بزرگ است که راه‌اندازی آنها می‌تواند نقش بسیار مهمی در رونق اقتصاد استان داشته باشد و اشتغال‌زایی خوبی نیز به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: احیا واحدهای در تملک بانک‌ها در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم در مرحله اول مجریان این واحدها با کمک بانک بتوانند واحد خود را فعال کنند ولی در غیر این صورت واحد راکد باید به سرمایه‌گذار جدید واگذار شود که ما پیشنهاد می‌کنیم بانک‌ها هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری خود را برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی این واحدها وارد کار کنند چرا که شرایط برای فعالیت آنها مهیا است.