جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

۴۱۶ هزار گردشگر نوروزی در مراکز اقامتی لرستان اقامت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۱۶ هزار گردشگر نوروزی در مراکز اقامتی لرستان اقامت کردند

۴۱۶ هزار گردشگر نوروزی در مراکز اقامتی لرستان اقامت کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان، غلامرضا سلیمانی اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار جمع‌آوری‌شده تا پایان روز یازدهم فروردین‌ماه بیش از 416 هزار گردشگر نوروزی در مراکز اقامتی لرستان اقامت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش بازدیدها از قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم‌آباد عنوان کرد: تا پایان روز یازدهم فروردین‌ماه 79 هزار و 184 نفر از این قلعه تاریخی در خرم‌آباد بازدید کرده‌اند که بر اساس آمار منتشرشده این اثر تاریخی پربازدیدترین مکان گردشگری لرستان در نوروز امسال بوده است.

استان لرستان در غرب کشور دارای پنج هزار اثر تاریخی ثبت‌شده است که همه‌ساله در ایام نوروز گردشگران بسیاری را به‌سوی خود جذب می‌کند.

قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد یکی از این آثار تاریخی است که بر بلندای تپه‌ای باستانی در مرکز شهر خرم‌آباد واقع‌شده که بنای اولیه آن را به زمان شاپور اول ساسانی در قرن سوم میلادی نسبت می‌دهند.

موزه این قلعه نیز پس از ثبت در فهرست آثار ملی کشور، فلک الافلاک نام‌گرفته و شامل بخش‌های مردم‌شناسی، هنرهای سنتی و باستانی شناسی می‌شود که در تالار موزه مردم‌شناسی، عکس‌ها و ماکت‌های کوچک و بزرگ متعددی از رسوم گوناگون زندگی مردان وزنان عشایر و روستایی در منطقه لرستان به نمایش گذاشته‌شده است.