رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

۴۱ پایگاه اوقات فراغت تبلیغات اسلامی در استان لرستان فعال شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۱ پایگاه اوقات فراغت تبلیغات اسلامی در استان لرستان فعال شد

۴۱ پایگاه اوقات فراغت تبلیغات اسلامی در استان لرستان فعال شد

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: ۴۱ پایگاه اوقات فراغت تبلیغات اسلامی در سطح استان لرستان فعال و ۹۶۰ نفر در برنامه‌ها شرکت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام احمدرضا غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد بابیان اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت یکی از برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی است اظهار داشت: 41 پایگاه اوقات فراغت در سطح  استان لرستان از 20 تیرماه تا 15 شهریورماه فعال است.

وی افزود: این پایگاه‌ها شامل 24 بوستان معرفت برای جوانان 9 تا 14 سال که 11 پایگاه برای خواهر و 13 پایگاه برای برادر و 17  پایگاه هسته فرهنگی برای جوان 15 تا 25 سال که شامل 13 هسته خواهر و چهار هسته برادر  است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به اینکه تاکنون 960 نفر در برنامه‌های اوقات فراغت شرکت کرده‌اند عنوان کرد: 35 روحانی به‌ عنوان مربی آموزش‌دیده در سطح پایگاه‌های اوقات فراغت استان فعالیت دارند.

وی بابیان اینکه علاوه بر اجرای برنامه‌های ثابت، برنامه‌های قرآنی برای مجموع فعالان حوزه قرآنی که بیش از 12 هزار نفر است ارائه می‌شود تصریح کرد: این برنامه‌ها با محوریت مساجد، مدارس و فضاهای باز مانند پارک‌ها انجام می‌شود.

غلامی بیان کرد: این کلاس‌ها با محوریت قرآن، تاریخ اسلام، احکام نورانی اسلام، بهره‌برداری از مناقب عصمت و طهارت، روش و منش عصمت و طهارت، اخلاق اسلامی، بهره‌گیری از نهج‌البلاغه، سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا، مساکین و افراد نیازمند و دیدار با نخبگان هر شهرستان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها ارتقا سطح علمی، آموزشی و دینی نوجوانان و جوانان، تثبیت و ارائه برنامه‌های مذهبی برای جوانان و نوجوانان، ارائه هویت دینی و شخصیت اسلامی به جوانان، برپایی کارگاه‌های مختلف با سبک زندگی اسلامی، دین‌محوری و بررسی آسیب‌های دین‌گریزی جوانان است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: از 15 شهریور تا پایان شهریورماه اردوی برون‌استانی برای برگزیدگان شرکت‌کنندگان این کلاس‌ها انجام و بیشترین جمعیت به قم اعزام می‌شود.