رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

۴۲ درصد مرگ‌ومیرها در لرستان ناشی از بیماری قلبی عروقی است - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۲ درصد مرگ‌ومیرها در لرستان ناشی از بیماری قلبی عروقی است

۴۲ درصد مرگ‌ومیرها در لرستان ناشی از بیماری قلبی عروقی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان گفت: حدود ۴۲ درصد مرگ‌ومیرها در استان لرستان ناشی از بیماری قلبی عروقی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد کوروش ساکی در همایش روز جهانی غذا که در سالن جلسات تالار ابن‌سینا خرم‌آباد برگزار شد بابیان اینکه بحث غذا موضوع بسیار مهمی است اظهار داشت: دنیای امروز بشر به‌جایی رسیده که برای خود مزاحمت‌هایی ایجاد کرده و ماشین و تکنولوژی‌هایی که ساخته تا کمک‌کننده او باشد ولی با آلوده کردن آب‌وهوا و محیط‌زیست انسان را به تفکر بازنگری در تولید محصول وامی‌دارد.

وی افزود: ظاهراً بشر امروز دچار غفلت‌های زیادی شده که در این رابطه مسائل زیادی دخیل خواهد بود؛ در حال حاضر بحث بیماری‌های غیر واگیر گریبان گیر کشورهای جهان سوم است و کشتار عظیمی به راه انداخته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان عنوان کرد: در سال‌های گذشته نگران سل، دیفتری و فلج اطفال بودیم ولی الآن این بیماری‌ها کنترل‌شده است و دچار گرفتاری‌های دیگری شده‌ایم.

وی بیان کرد: بالاترین آمار مرگ‌ومیر انسان‌ها که در کشور رتبه نخست را دارد بیماری قلبی عروقی و به ترتیب تصادفات ماشین و سرطان‌ها است؛ در استان لرستان بر اساس آخرین آماری که وجود دارد حدود 42 درصد مرگ‌ومیرها ناشی از بیماری قلبی عروقی است.

ساکی تصریح کرد: در گذشته افراد 50 و 60 سال به بالا در معرض این بیماری قرار داشتند ولی در حال حاضر افراد بالای 30 سال نیز درخطر این بیماری قرار دارند چون سن بروز این بیماری پایین آمده است.

وی خاطرنشان کرد: 12 سال گذشته کنوانسیونی امضا شد که وزیر بهداشت مطرح کرد قول می‌دهیم در فرآیندهایی که منجر به تولید محصولی که سلامت انسان را به خطر می‌اندازد دخالت کرده و ارگانیک کنیم ولی مطلبی در مورد این موضوع مطرح نمی‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان گفت: زمانی که بالاترین میزان مرگ‌ومیر مربوط به بیماری قلبی عروقی است باید بالاترین اقدامات نیز در این زمینه صورت گیرد.

وی اظهار داشت: در برنامه توسعه پنجم تأکید شده با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی به عرصه تولید مواد غذایی ورود کرده تا این مواد غذایی را امن کند.

ساکی افزود: در حال حاضر کنترل درزمینهٔ سموم، کود شیمیایی، مکمل و مواد افزونی که الآن انجام می‌شود کنترل ایمن بخشی نیست که با خیال راحت بیان کنیم در این عرصه مطمئن عمل می‌کنیم.