رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

۴۴۶ هزار مسافر نوروزی در لرستان اقامت کردند/ رشد اقامت مسافران - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۴۶ هزار مسافر نوروزی در لرستان اقامت کردند/ رشد اقامت مسافران

۴۴۶ هزار مسافر نوروزی در لرستان اقامت کردند/ رشد اقامت مسافران

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان از اقامت ۴۴۶ هزار مسافر نوروزی در این استان خبر داد.

عبدالرضا مهاجری نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا ساعت ۲۳ شب روز سیزدهم فروردین ماه در مجموع ۴۴۶ هزار و ۶۲۳ مسافر نوروزی در استان اقامت داشته اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۴ هزار و ۹۹ نفر در هتل های سطح استان اسکان پیدا کردند.

مهاجری نژاد با اشاره به اقامت هفت هزار و ۸۲۳ نفر در مهمان پذیرهای سطح استان یادآور شد: همچنین چهار هزار و ۹۰۰ نفر در منازل استیجاری و ۵۱ هزار و ۱۴۱ نفر در کمپ های اسکان موقت شهرداری های استان اقامت کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان افزود: ۱۹۵ هزار و ۱۶۳ نفر نیز در مدارس و توسط ستاد اسکان آموزش و پرورش لرستان پذیرش شدند.

مهاجری نژاد گفت: میزان اقامت مسافران نوروزی در سایر مراکز اقامتی اعم از مهمانسراهای ادارات، خوابگاههای دانشجویی و سالن های ورزشی سطح استان ۱۳۵ هزار و ۶۵۵ نفر بوده است.

وی گفت: همچنین ۳۷ هزار و ۸۴۹ نفر در چادرهای مسافرتی در محل پارک ها، حاشیه بلوار ها، خیابانها و ... در قالب ۹۵۰ تخته چادر اسکان پیدا کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان یادآور شد: با وجود اینکه هنوز جمع بندی نهایی از آمار اقامت مسافران نوروزی در استان صورت نگرفته است ولی آمارهای اولیه حکایت از رشد نزدیک به ۱۵ درصدی در این زمینه دارد.