جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

۴۵ دانش‌آموخته برتر مراکز آموزش علمی کاربردی لرستان تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۵ دانش‌آموخته برتر مراکز آموزش علمی کاربردی لرستان تجلیل شدند

۴۵ دانش‌آموخته برتر مراکز آموزش علمی کاربردی لرستان تجلیل شدند

۴۵ دانش‌آموخته و ۳ کارشناس برتر مراکز آموزش علمی کاربردی استان لرستان تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد مراسم تجلیل از دانش‌آموختگان برتر مراکز  آموزش علمی کاربردی استان لرستان صبح امروز با حضور رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان، روسای مراکز، اساتید، حراست دانشگاه و جمعی از دانشجویان در سالن همایش دانشگاه علمی کاربردی خرم‌آباد برگزار شد که 45 دانش‌آموخته برتر مراکز  آموزش علمی کاربردی استان لرستان و سه نفر از کارشناسان دانش‌آموختگان مراکز یخچال سازی، هلال‌احمر و شیشه الیگودرز  تجلیل شدند.

سعید فرح‌بخش رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان در این مراسم اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر پایه دو رکن اساسی بنا شد که یک رکن رهبری حضرت امام خمینی(ره) و رکن دیگر مردم بودند.

وی با اشاره به وحدت و درصحنه بودن مردم در پیروزی انقلاب افزود: آنچه در انقلاب‌های جهان ملاحظه نمی‌شود حضور گسترده مردم است چراکه انقلاب آن‌ها بر مبنای گروه‌های سیاسی پایه‌گذاری می‌شود ولی در انقلاب اسلامی ایران آحاد مختلف مردم ایفای نقش می‌کنند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان عنوان کرد: امام خمینی(ره) با رهبری هوشمندانه خود در طول سالیان متمادی تلاش‌های زیادی کردند و یکی از بارزترین ویژگی امام راحل مرجعیت دینی ایشان بود که سبب شد مردم مسلمان به رهبری امام خمینی(ره) اکتفا کنند.

وی بیان کرد: ویژگی دیگر امام راحل پرهیز از گرایش به گروهای سیاسی مختلف و اتکا به مردم بود، امام خمینی(ره) به‌عنوان یک رهبر دینی و مذهبی ویژگی‌های ازجمله شجاعت، بی‌باکی و صمیمت با یاران نزدیک را داشتند و همین ویژگی‌های منحصربه‌فرد بود که شخصیت وی را برجسته می‌کرد و منجر به معقولیت ایشان در بین مردم می‌شد.

فرح‌بخش تصریح کرد: امام خمینی(ره) به ارتباط بین دین و سیاست معتقد بودند و در طول  سالیان متمادی بر آن تأکید داشتند تا مردم احساس تکلیف کنند و به میدان بیایند چرا که مخاطب اصلی امام راحل توده مردم بودند و یکی دیگر از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی تأسی امام خمینی(ره) و مردم از قیام عاشورا بود.

وی به نقش دانش‌آموختگان در جامعه اسلامی اشاره و گفت: دانش‌آموختگان بعد از اتمام دوران تحصیل یا باید شغل پیدا کنند که یکی از فلسفه‌های دانشگاه علمی کاربردی است و یا ادامه تحصیل دهند چراکه افراد فرهیخته می‌توانند چرخ‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور را به حرکت درآورند و سرنوشت کشور را رقم بزنند.