رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

۴۸ کمیسیون خرید گندم در لرستان فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۸ کمیسیون خرید گندم در لرستان فعال است

۴۸ کمیسیون خرید گندم در لرستان فعال است

مدیرکل تعاون روستایی لرستان گفت: ۴۸ کمیسیون خرید گندم در سطح استان آماده خرید گندم از کشاورزان است.

حبیب سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: 11 واحد نظام صنفی تعاونی روستایی در لرستان وجود دارد که یک واحد در مرکز استان و 10 واحد در سایر شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند.

وی افزود: کار نظام‌های صنفی، ساماندهی تولیدکنندگان و خرید تضمینی گندم، جو، نخود، ذرت و دانه‌های روغنی است.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان عنوان کرد: با همکاری اداره غله 48 کمیسیون خرید گندم در سطح استان آماده خرید گندم از کشاورزان است و امسال قیمت خرید گندم هزار و 155 تومان است.

وی با اشاره به اینکه سازمان تعاون روستایی و اداره غله و خدمات بازرگانی لرستان ظرفیت ذخیره‌سازی گندم به‌اندازه کافی دارد، بیان کرد: در حال حاضر کمبود ذخیره‌سازی گندم در سطح استان وجود ندارد.

سلیمانی تصریح‌کرد: در سال گذشته حدود دو هزار و 500 تن دانه‌های روغنی کلزا و هشت هزار تن ذرت دانه‌ای از کشاورزان خریداری و حدود سه هزار تن کود فسفات و اوره بین کشاورزان توزیع شد.

وی خاطرنشان‌کرد: امسال سازمان تعاون روستایی آمادگی کامل برای خرید محصول گندم و دانه‌های روغنی از جمله دانه‌های کلزا دارد.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان گفت: در سطح استان بیش از 180 تشکل در زمینهٔ کشاورزی و دامی زیر نظر سازمان تعاون روستایی ارائه خدمت می‌کنند.

وی اظهار داشت: در سال 93 با همکاری سازمان جهاد کشاورزی بیش از هزار و 160 تن پرتقال و سیب برای شب عید خریداری و به قیمت مصوب در بین 10 شهرستان توزیع شد.